AK Partili Çalık’tan Kılıçdaroğlu’na tepki

Genel Gündem
70 okunma
11.10.2021

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun “Erken seçimden korkuyorlar” sözlerine tepki göstererek, “10 seçim kaybetmiş biri olarak temcit pilavı gibi erken seçimi ısıtıp ısıtıp konuşuyorsun. Yüreğin varsa çıkar 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ben aday olacağım dersin” dedi.
 
Milletvekili Öznur Çalık, Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 24 Ocak’taki 6,8 büyüklüğündeki depremde, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Hasanbey Caddesinde evleri ağır hasar gören vatandaşlarla toplantı yaptı.
 
Toplantı öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, “Erken seçimden korkuyorlar” sözlerini değerlendiren Öznur Çalık, “CHP lideri Kılıçdaroğlu, temcit pilavı gibi erken seçimi ısıtıp ısıtıp konuşuyor. Görende zanneder tüm seçimleri kazanmış bir lider. Kaç seçim kaybettiğini kendisi bile unutmuştur. Fakat çıkıp korkudan aday bile olmuyor "erken seçimden korkuyorlar" diyor. Bence kendi söylediğine kendisi dahi inanmıyor. 10 seçim kaybeden ve tek kazandığı seçim parti kongresi olan Kılıçdaroğlu, yenilen pehlivan güreşe doymaz sözünün en canlı ve bariz örneğidir. Yüreği varsa çıkar 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ben aday olacağım, çatı aday filanda aramıyorum der” dedi.
 
“Milli muhalefet olmayan CHP’yi milletimiz çok iyi tanıyor”
 
Çalık, Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısını sık sık gündeme getirmesinin farklı amaçları olduğunu bu amaçları arasında özellikle çatırdayan millet ittifakının tamamen dağılmasının önüne geçmek stratejisinin yattığını söyledi. Çalık, “CHP HDP ile aynı politikaları izliyor, aynı ağzı konuşuyor. Bu durum CHP’li seçmenleri de rahatsız ediyor.  Yerli ve milli bir duruştan uzak, ülkesinin çıkarları konusunda kendi ilkelerinden dahi sapmış bir muhalefeti milletimiz çok iyi tanıyor” ifadelerini kullandı.