AK Parti'nin Kan Kampanyasına Çalık'da Katıldı

Yerel Gündem
815 okunma
31.08.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AKP Malatya Kadın Kolları tarafından “Tüm Terör Örgütlerine Karşı Birlik ve Berberlik Adına” sloganıyla düzenlediği kan bağış etkinliğine katıldı.
 
AKP Malatya İl Teşkilatı’nda düzenlenen kan bağışı etkinliğinde; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile partililer kan verdi.
 
‘Kandan beslenen kansızlara karşı devletimizin her kademesi mücadele veriyor.’
 
Yoğun bir katılımın olduğu kan bağışı kampanyası sonrası konuşan Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Malatya İl Başkanlığımız kansızlar ile mücadele etmek için kan kampanyası başlattı. Kansızları siz tanıyorsunuz, dünya tanıyor ama nitelendiremiyor. Kansızlar Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), PKK, DAİŞ, DHKP-C dahil olmak üzere, bütün terör örgütlerinin kandan beslendiğini biliyoruz. Bu terör örgütlerine karşı devletimizin her kademesi mücadele veriyor” dedi.
 
‘Kanımızın son damlasına kadar terör örgütleriyle mücadele edeceğiz’ diyen Çalık, şunları kaydetti: “15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ’den sonra Gaziantep’teki düğünü cenaze evine çeviren DAİŞ’e;  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı gerçekleştiren, Elazığ, Diyarbakır, Bingöl’de terör eylemlerine devam eden PKK’ya ve tüm terör örgütlerine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak savaş açmış durumdayız. Kanımızın son damlasına kadar bu terör örgütleriyle mücadele etmeye devam edeceğiz.”