Çalık ve Çakır'dan Vali Toprak'a Ziyaret

Genel Gündem
918 okunma
20.06.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partili yöneticiler ile birlikte Vali Mustafa Toprak’ı ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundular.
 
Ziyarette konuşan Çalık, Vali Toprak’ın Malatya’da da başarılı çalışmalarda bulunacağına inandığını ifade ederek, “Malatya’nın kalkınmasına, gelişmesine, projelerin üretilmesine hem milletvekili arkadaşlarımızla, yerel yöneticilerimizle atanmış arkadaşlarımızla iş birliği yaparak birlikte katkıda bulunacağız.” dedi.
 
Çalık, terör örgütlerine yönelik sürdürülen çalışmaların devam edeceğini ifade ederek, “Bütün terör örgütleriyle mücadeleye devam edeceğiz. Mücadelemizi birlikte vereceğiz.” dedi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Malatya’nın geleceği adına, projeleri adına,  kültürel ve sosyal sorunlarına, birçok çalışmaya İnşallah birlikte imza atma fırsatı buluruz. Sayın valimizin diğer şehirlerde başarılı valilik görevlerini biliyoruz. İzmir gibi büyük bir ilden Malatya’ya gelmeleri ise şehrimiz için büyük bir avantaj.” diye konuştu.
 
 AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, Kayseri’ye atanan Vali Süleyman Kamçı ile iyi bir çalışma ortamında bulunduklarını aktararak, “İnşallah yeni valimiz ile birlikte de yapmamız gereken ne varsa memleketimiz için yapmaya gayret edeceğiz. Valimizin de desteği ile güzel hizmetleri Malatya’ya birlikte kazandıracağız.” ifadelerini kaydetti.
 
Vali  Mustafa Toprak  da, “Böylesine güzel bir ilde, güzel insanlara hizmet verecek olmadan dolayı da büyük bir onur duyuyorum. Bu onurun şüphesizki yükümlülük ve sorumluluklarımızı icra ederek hoş sada bırakarak taçlandırılması gerekiyor. Neticede bizler kamu görevlisiyiz; İzmir’de hizmetimizi tamamladık, büyüklerimiz burada uygun gördüler ve burada da devam edeceğiz. Ama buradan da bir gün gideceğiz. Gittiğimizde İnşallah hoş sada bırakmayı Allah nasip eylesin.” diye konuştu.