Çalık Kızılaya Lojistik Merkezi İçin Arsa İncelemesinde Bulundu

Yerel Gündem
342 okunma
24.02.2014

Kızılay tarafından Malatya’da lojistik merkez ve depo yapması için 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin yanında AFAD’ a tahsisli arazide inceleme yapıldı.
 
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kızılay Genel Müdürü Mehmet Güllü, Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu ile Kızılay yöneticileri ve AFAD Müdürü Hamza Demiralp Organize Sanayi Bölgesi’nin yanında AFAD’a tahsis edilmiş olan arazide Kızılay’a depo ve lojistik merkez yapılması için inceleme yapıldı.
 
Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, “Türk Kızılay’ın afet yapılanması kapsamında Malatya’da tesis etmeyi düşündüğümüz Afet  Müdahale Merkezimizin aday arsasını tetkik ettik. Güzel bir yer. İlgililerle görüşmeler yapacağız. İlgisinden dolayı milletvekilimiz Öznur Çalık’a teşekkür ediyoruz” dedi.
Milletvekili Öznur Çalık ise, “Kızılay Genel Başkanımız Ahmet Lütfi Akar’dan Türkiye’de 9 ilde var olan Lojistik Merkezlerden birinin Malatya’da kurulmasını istedik. Sayın valimiz ile yaptığımız görüşmelerde alternatif arsaları görüşmüştük. AFAD’a ait arazi üzerinde inceleme yaptık. Malatya’ya Kızılay Lojistik Merkezi’ni kazandırmak istiyoruz. Lojistik Merkezi Malatya ve bölgemiz için çok önemli” diye konuştu