Çalık'tan Mahalle Ziyareti

Yerel Gündem
602 okunma
6.01.2014

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Uçbağlar Mahalle Muhtarı Vahap Ortaç’ı ziyaret ederek, mahalle sakinleri ile görüştü.
 
Ziyarette konuşan Din Görevlileri Derneği Başkanı Abdülkadir Ateş, “Kafirlere, zalimlere, münafıklara iktidar yüzünü gösterme. Bu duayı her sabah yapıyorum.” şeklinde dua etti. Uçbağlar Mahallesi Muhtarı Vahap Ortaç ise, “2023 hedefi dünyada Trük milletinin asrı olacak. Ülkemizin dünyaya hükmeden 4 ülkeden biri olacak, bu konuda da dua ediyoruz. Allah başbakanımıza sağlık, sıhhat ve güç versin” dedi.
 
AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güde ise, “Özellikle ülkemizde son günlerde bir takım sıkıntılar yaşıyoruz. Bu durumu gerek partililer ve gerekse vatandaşlarımız durumu hissetmiş durumda. Gezdiğimiz yerlerde biz vatandaşlara kendimizi, dolayısıyla partimizi anlatmaya çalışınca, vatandaşımız daha bilinçli ve daha idrakli olarak ülkemizin üzerinde oynanan oyunların farkında ve bilincinde. Vatandaşımız bizi teskin ediyor” diye konuştu.
 
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, “Biz AK Parti olarak iktidar olduk, ama Allah’a hamd olsun muktedirde olduk. Ne zamanki, AK Parti’nin iktidar ve muktedir oluşu ile birlikte ekonomide, siyasette, eğitimde, sağlıkta reformlar yapmaya başladık ve Türkiye’nin değişmesi ve gelişmesi ile birlikte uluslararasında çok önemli bir güç olduğunu hissettirince o zaman bütün oklar Türkiye’nin üzerine yöneldi. ‘Hem AK Parti iktidar oldu, hemde muktedir oldu, Türkiye artık karar verici konumda, bunların başını eğdirmek lazım’ diye düşündüler. İşte son dönemlerde yaşanan hadiselerin nedeni budur. Gezi olayları, çözüm sürecine vurulan darbe ve 17 Aralık olayının nedeni, iktidar ve muktedir olan AK Parti’nin Türkiye’yi bölgesel güç yapmasından kaynaklanıyor. Biz emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Siyasi ve ekonomik istikrarımızı bozmak isteyenler var ve biz onlara engel olacağız” diye konuştu.