Çalık'tan Mahalle Muhtarlarına Ziyaret

Yerel Gündem
294 okunma
3.01.2014

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, İnönü Mahallesi Muhtarı Gazi Atabey ile Cevatpaşa Mahallesi Muhtarı Şaban Katırcı’yı ziyaret etti.
 
Beraberinde AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Bayram Taşkın ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Aynur  Oğuzhan ile birlikte Mahalle Muhtarlarını ziyaret eden Milletvekili Çalık, son dönemdeki siyasi gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
İnönü Mahallesi’ne yapılan ziyarette konuşan Yeşilyurt İlçe Başkanı Bayram Taşkın, “Hükümetimiz ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerinde oynanan dış mihraklı ve yerli işbirlikçiler ile yürütülen bir operasyon var. Vatandaşlarımızın feraseti sayesinde bu operasyonlar başarıya ulaşamayacak. Ankara’da hükümetimiz, başbakanımız ve milletvekillerimiz bu operasyon ve hamleler karşısında dimdik ayaktadır.  Sizlerde vatandaş refleksi ve halk refleksi ile seçimlerde bu oynanan oyunlara gerekli cevabı vereceksiniz” dedi.
 
AK Parti İl Başkan Yardımcısı Aynur Oğuzhan ise AK Partiye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a her zamankinden daha fazla bir desteğin bu seçimde verileceğine inandığını söyledi. Milletvekili Çalık ise, “Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor. Bu önemli süreci hepiniz bizden daha iyi görüyorsunuz. Gittiğimiz her yerde, her mahallede vatandaşlarımızın bize söylediği ifadeler bizi bir kat daha güçlü hale getiriyor.  Ankara’da son yapılan Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantımız vardı. Sayın Başbakanımızın aynen söylediği cümle şu; ‘bu can bu bedende olduğu sürece, bu vatana bu can hizmet edecek.’ Başbakanımızın söylediği bu sözün altına hepimiz imza atıyoruz Milli Savunma Bakanlığımız tarafından silahlarımızı, uçaklarımızı ve tanklarımız biz yapabiliyor hali geliyorsak, bu durumda tüm dünya Türkiye’den korkar hale geldi” diye konuştu.
 
İnönü Mahallesine yapılan ziyarette konuşan Milletvekili Çalık şunları söyledi, “11 yıldır iktidarda olan 12. yılına giren bir AK Parti var ve hiç milleti yanıltmadı. 12 yıldan beri hem Malatya’ya ve Türkiye’ye çok önemli hizmetler yaptı. İçinizde yurt dışına gidenler vardır, gittiğinizde Türkiye’nin öncesini ve sonrasını anlatıyorlar. Her yerde anlatıyorlar, Türkiye eski Türkiye değil. Türkiye çok büyük bir güç oldu. Türkiye artık parmakla oynatılan bir ülke değil. Türkiye bir laf ediyorsa, herkes hem gözünü ve hem de kulağını açıyor. İşte o güçlü Türkiye’nin ortadan kaldırılması için üzerinde oynanan oyunlar had safhada. Türkiye’nin büyümesini istemiyorlar. Hem ekonomik istikrar var, hem siyasi istikrar var, hem sosyal devlet anlayışı gelişti, hem de demokrasimiz gelişiyor. Uluslar arası güçler ülkemizin huzurunu bozmak ve gelişmesini engellemek istiyor. Milletimiz dün oynana oyunlar gelmedi, bugünde oynana oyunlara gelmeyecek.”