Çalık Girişimcilik Eğitimi Alan Kursiyerleri Ziyaret Etti

Yerel Gündem
204 okunma
31.12.2013

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık  MÜSİAD tarafından yürütülen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılanları ziyaret etti.
 
MÜSİAD Malatya Şubesinde düzenlene KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Kursu hakkında bilgi veren MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Balin, “MÜSİAD Malatya Şubesi olara geçmiş yıllardan bugüne kadar yaklaşık 500 arkadaşımıza düzenlenen eğitim programları ile girişimcilik sertifikası verdik. Son programımızda 200 kişiye eğitim veriliyor. Yoğun bir talep var. Mart ve Nisan ayında yeni bir girişimcilik kursu düzenleyeceğiz” şeklinde bilgi verdi.
 
Milletvekili Çalık ise, “Özellikle bizim KOSGEB ile birlikte yaptığımız çalışmalarda hem Malatya ve hemde Türkiye için çok önemli. Ekonomik kalkınmayı sağlan özellikle  ‘Bende ekonomiye katkıda bulunmak istiyorum’ diyen, kadın, erkek, gencinden herkesi için çok önemli adımlar oldu. Özelikle kadınlarımızın sayınsın girişimcilik kursunda fazla olmasını önemsiyorum” dedi.
 
Çalık, “Hayal etmek, bende varım demek işin yarısı. Siz buraya geldiyseniz, işin yarısını çözmüşsünüz demektir. Bir kere bende varım diyorsunuz, bu çok önemlidir.  Şunu çok net görmeniz gerekiyor, zoru görmeden hiç kolaya ulaşılmıyor. Her karanlık gecenin bir sabahı var. Her zorluğun bir kolayı var” ifadelerini kaydetti. Çalık, kendi iş haşatıyla ilgili olarak da kursiyerlere bilgiler aktardı.