Çalık Mahalle Muhtarlarını Ziyaret Etti

Yerel Gündem
490 okunma
1.01.2014

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Hesap bir gün bu hesabı yapanların başına döner. Bizim bir tek vesayet altına gireceğimiz kesim var, oda sadece milletin vesayetidir. Milletimiz bu büyük oyunu bozacaktır.  Yüreği Türkiye için çarpan herkes bu büyük oyunu bozmak üzere birleşecek” dedi.
 
Öznur Çalık, beraberinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut ve partili yöneticiler toplu halde Turgut Özal Mahalle Muhtarı Ali Menekli’yi ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Turgut Özal Mahalle Muhtarı Ali Menekli, “Bilen biliyor, kimse zannetmesinki, bu olaylar AK Parti’yi yada Başbakanı yıpratır. Hiçte yıpratmaz. AK Parti oylarını devamlı arttırarak geliyor. Seçim yakın, bir şey çıkıyor. Milet dersini veriyor. Ama ders verilince de karşı taraf ders almıyor. Millet sizinle beraber. Bizde sizinleyiz, toplum da sizinle. AK Parti devamlı oyunu arttıracak. Biz ne hükümetten ve nede Malatya Belediyesi’nden bir sıkıntımız yoktur” dedi.
 
AK Parti İl Başkanı Murat Turgut ise, “Güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Enerjide konusunda Türkiye’nin büyük devletlere karşı başarı sağlaması ve başbakanımızın bu konularda anlaşması bazı güçleri tedirgin etti.  Türkiye’nin 2 yıl sonra enerji açıcığının kapanmasını istemiyorlar. Bölgemizdeki mazlum  insanlara sayın başbakanımız sahip çıkıyor. Mısır ve Suriye’deki mazlum insanlara sahip başbakanımızın dışında sahip çıkacak bir lider yoktur. AK Parti ve sayın başbakanımızın önüne her dönem ayrı bir engel çıkarttılar. Ama tüm engelleri başarıyla atlattık, son olayları da yine milletimizin desteği ile atlatacağız” diye konuştu.
 
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, “11 yıllık iktidarımızda biz ne zaman size geldiysek, kapınızı açtığınız, gönlünüz açtınız, Allah sizlerden binlerce kez razı olsun, başbakanımızın ve AK Parti’nin arkasında aslanlar gibi durdunuz. Ellerinize yüreğine sağlık, Trükiye’de bürokratik vesayet vardı. Ne diyorlardı, ‘Elitler Türkiye’yi yönetmeli. Siz kimsinizki, kaptanını oğlu gelemez, reisin oğlu yönetemez’  ve o Türkiye’den Başbakanın ve Cumhurbaşkanının millet tarafından belirlendiği bir Türkiye’deyiz. Bürokratik vesayet Allah’a hamd olsun kaldırıldı ve kaldırılması için çok ciddi mücadeleler verdik. Askeri vesayet, her 10 yılda bir darbeler gördük ve bu darbelere karşı verilen mücadeleler de son 11 yılda da inanılmaz derecede en az 4-5 darbelerle karşı karşıya kaldık, partinin kapatılması ile karşı karşıya kaldık. Şimdi ne var? Bürokratik vesayet ile birlikte yargı vesayeti ile Türkiye’yi al aşağı etmek istiyorlar. Niçin alaşağı edecekler? Güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Artık koşan bir Türkiye var. Dünyanın en önemli aktör pozisyonuna gelmiş olan bir Türkiye var. İşte bu önemli aktörü alaşağı etmek için AK Parti’yi ortadan kaldırması ve AK Parti’den öte Recep Tayyip Erdoğan’ın ortadan kaldırılması isteniyor. ‘Recep Tayyip Erdoğansız  bir AK Parti, Recep Tayyip Erdoğansız bir Türkiye, benim istediğim şekle döner, istediğim şekilde Türkiye’yi yönetirim, dış güçleri, iç güçleri birleştiririm, Türkiye’de benim oyuncağım olur’ diye düşünen güçler var. Ama herkes şunu bilsinki, hesapların üzerine bir hesap yapan var, tuzakların üzerine bir tuzak kuran var. Yarın kimlerin neyle karşılaşacağını iyi oturup, bir düşünmesi gerekiyor.  Hesap bir gün bu hesabı yapanların başına döner. Bizim bir tek vesayet altına gireceğimiz kesim var, oda sadece milletin vesayetidir. Milletimiz bu büyük oyunu bozacaktır.  Yüreği Türkiye için çarpan herkes bu büyük oyunu bozmak üzere birleşecek” şeklinde konuştu.