Çalık 4 Mahalle Muhtarını Ziyaret Etti

Yerel Gündem
608 okunma
27.12.2013

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık beraberinde partili yöneticiler ve Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu ile birlikte Çarmuzu Mahalle Muhtarı Hacı Korkmaz, Melekbaba Mahalle Muhtarı Ali Demirel, İlyas Mahallesi Muhtarı Süleyman Aksu ve Salköprü Mahallesi Muhtarı Mehmet Dönmez’i ziyaret etti.  
 
Çarmuzu Mahalle Muhtarı Hacı Korkmaz, “Başbakanımız 16 bankanın batmasında, IMF borçlarını ödenmesinde ve kesilen KEY’lerin ödenmesinden ülkeyi bugünlere getirdi. Ben bu yolsuzlukların yapıldığına inanmıyorum.  Bu gemi batarsa hepimiz birlikte batacağız. Bu dış güçlerin oyunları” dedi.
 
Çarmuzu Mahallesindeki ziyarette konuşan Milletvekili Çalık, “Türkiye üzerinde oynana oyunları herkes görüyor, muhalefetinde görmesi gerekir.  Üzerimizde oyun oynamak isteyenlerinde görmesi gerekir. Bu oyunu milletimiz bozar. Ne zaman bozar, seçim önüne geldiğinde bu oyunu bozar.  Sandıkta AK Parti’ye ve Başbakanımıza verdiği destekle de bize desteğini gösterir. Herkesin şunu çok iyi bilmesi lazım; yolsuzluk varsa, yanlış varsa, hata varsa, bunun sonuna kadar hepimiz gitmekle mükellefiz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını hiç kimseye 11 yıl boyunca yedirmedik, bundan sonrada yedirmeye niyetimiz yoktur. Sayın Başbakanımız bütün güçlerin karşısında durdu. Askeri vesayetine, yargı vesayetine, bürokratik vesayete ve uluslar arası güçlerin karşısında dimdik durdu. Artık bu kadar güçlü bir başbakanı ve Türkiye’yi iç ve dış güçler istemiyor” diye konuştu.
 
MELEKBABA MAHALLESİNE ZİYARET
 
Çalık ve beraberindeki heyet daha sonra Melekbaba Mahallesine giderek, burada mahalle muhtarı Ali Demirel’i ziyaret etti. Muhtar Demirel, “Ülkemizin birliği ve beraberliği adına son 10 yılda ilimizde ve ülkemizde yapılan hizmetleri görüyoruz. Milletimiz başbakanına sevdalı, başbakanımızda davasına ve onurlu duruşuna sevdalı. Bu ülkenin kaderi hep müdahalelerle mücadele etmekmiş” dedi.
 
Ziyarette bulunan Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu ise, şimdiye kadar çevreyolu altında bulunan mahallelere yapılmayan hizmetlerin son 5 yılda yapılmaya başlandığını belirtti.
 
Türkiye’de her 10 yılda askeri darbe ve demokrasi dışı müdahalelerin yaşandığını belirten Milletvekili Çalık, “Türkiye’de 26 tane parti kapatılmış. Türkiye’yi demokratik bir hale getirelim, güçlü bir Türkiye’ye kavuşalım derken, önümüze engeller ve müdahaleler çıkıyor. Bu dönem 3 tane seçim yapılacak. Yerel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi  ve genel seçimler olacak. Hedef Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yaptırmamak ve AK Parti’yi iktidardan düşürmektir. Türkiye’yi geçmiş dönemlerdeki gibi koalisyonlara mahkum etmek istiyorlar. Biz bu oyunun fakındayız. Milletimiz de bu oyunların frakındayız” ifadelerini kaydetti.
  
İLYAS MAHALLESİNE ZİYARET
 
Çalık ve beraberindeki partili heyetin ziyaretinde konuşan    İlyas Mahallesi Muhtarı Süleyman Aksu’da, son dönemde yaşanan olaylara tepki göstererek, halkın bu gelişmelere karşı cevabını 30 Mart’taki seçimde vereceğini kaydetti. Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu ise,  Çarmuzu bölgesinde yeni yapılan cadde ve yol ile birlikte bu bölgenin daha hızlı bir şekilde gelişme göstereceğini kaydetti.
 
Milletvekili Öznur Çalık ise, “Oyun oynayanlar, Türkiye’nin belini kırmak isteyenler birkez daha 30 Mart’ta göreceklerdir, milletimiz bu oyunu bozacaktır. Bir birinden tamamen farklı hadiseleri 17 Aralık sabahı aynı torbanın içerisine koyarak, aslında Türkiye’nin üzerinde oynana oyunları milletimizin önüne getirdiler. Milletimiz bu oyunların ve bu oyunlara alet olanların farkında. Milletimiz gereken cevabı 30 Mart’ta verecektir” dedi.
 
SALKÖPRÜ MAHALLESİNE ZİYARET
 
Çalık ve beraberindeki heyet son olarak Salköprü Mahallesi Muhtarı Mehmet Dönmez’i ziyaret ederek, mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Muhtar Dönmez, verdikleri desteği bu dönemde vereceklerini söyleyerek, yaşanın sıkıntılı dönemde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayacaklarını söyledi.
 
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise,  “Bazı siyasi partiler gibi yada geçmiş dönemdeki siyasetçiler gibi sadece seçimden seçime halkımızın yanına gelmiyoruz. Biz seçim yokken de sürekli olarak halkımızın içindeydik, bugünde halkımızın içindeyiz ve yarında halkımızla birlikte olacağız. Bizim bu çalışmalarımızın karşılığını halkımız her seçim döneminde veriyor.  Geçmişte yapılan müdahaleler bugünde ülkemiz için yapılmak isteniyor.  Bugün artık herkes bunun farkında. Milletimiz oynanan oyunların farkında.  Sıkıntılı günleri hep birlikte birlik ve beraberlik içinde atlatacağız” dedi.