Çalık, Birlikteliğimiz Aşure Gibi Daim Olsun

Yerel Gündem
237 okunma
10.12.2013

Esenlik tarafından geleneksel olarak her yıl Muharrem ayında gerçekleştirilen aşure ikramında bu yılda cezaevindeki tutuklu ve hükümlüler unutulmadı. Kurum hatibi tarafından okunan Kuran’ı Kerim tilaveti ve duadan sonra aşure ikram edildi.
 
Malatya E-tipi Kapalı Cezaevinde düzenlenen Aşure ikramına Malatya AK Parti Milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Ak Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Malatya Cezaevi Müdürü Erdal Çöğür, Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, MOTAŞ Genel Müdürü Hasan Alıcı, Derme Sulama Birliği Başkanı Abdullah Polat, AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Aday Adayı Hacı Uğur Polat, Meşale Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Tamer Çalhan ve davetliler katıldı.
 
28 Şubat mağduru olarak hüküm giyen Zekeriya Şengöz ve Fahri Memur'un da katıldığı aşure programında Zekeriya Şengöz hükümlü ve tutuklular adına teşekkür ederek, “Muharrem ayı ve aşure vesilesiyle yapılan etkinlikler, dualar inşallah Müslümanlar arasında birlikteliğin sağlamasına vesile olur” dedi. 
 
Birlikteliğin aşure gibi daim olmasını temenni eden Zekeriya Şengöz; "Hz. Hüseyin ve arkadaşlarına yapılan kıyımın bir benzeri şu anda İslam ülkelerinde ki kardeşlerimize uygulanmaktadır. Ancak Dünya Müslümanları zalimliklere kör ve sağır. Bugün Müslüman kardeşlerimizin yaşadığını yarın bizlerde yaşayabiliriz. Onun için maddi ya da manevi elimizden gelen her türlü gayreti göstermeliyiz. İnşallah bu ay Müslümanların topyekûn ayağa kalkmasına vesile olur. Muharrem ayında Müslümanlar arasında bir birliktelik sağlamasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.