Çalık Mezun Olduğu Okulu Ziyaret Ederek Öğretmenler Gününü Kutladı

Yerel Gündem
210 okunma
26.11.2013

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, mezun olduğu Atatürk Ortaokulu’nu ziyarete ederek, burada görevli öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.
 
Beraberinde Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ile birlikte Atatürk Ortaokulu’na giden Milletvekili Çalık burada bir süre okulun bahçesinde öğrencilerle sohbet etti. Okul Müdür ve aynı zamanda Çalık’ın liseden de öğretmenleri olan Yusuf Güllü ve Bülent Kaya ile diğer öğretmenleri ile sohbet etti.
 
Öğretmenler Sınıfı’na giderek burada öğretmenlere karanfil vererek Öğretmenler Gününü kutlayan Milletvekili Çalık, kendisinin de Atatürk Ortaokulu mezunu olduğunu hatırlatarak, “her konuda özlük haklarınız başta olmak üzere hem maddi ve hem de manevi olarak en fazla desteklenmesi gereken meslek grubunun sizler olduğunu biliyoruz. Atatürk Ortaokulu benim mezun olduğum okul. Burada benim çok değerli öğretmenlerim var. Bu topraklardan nice Türkiye’yi yönetecek insanlar yetiştiriyorsunuz. Bu topraklarda çok güzel insanlar yetişti. O insanların mimarı sizlersiniz. Bu ülkede cumhurbaşkanını da, başbakanını da sizler yetiştiriyorsunuz. Anne ve babalardan daha fazla çocukların üzerinde emeğiniz var” dedi.
 
Sohbet esnasında eski öğretmenleri Çalık’ın çalışkan bir öğrenci olduğunu ve okulda sürekli sınıf başkanlığı yaptığını söylerken, Çalık’ın aynı zamanda lisede düzenlenen etkinliklerde sunuculuk yaptığını da söyledi.
 
Çalık, Atatürk’ün doğumunun 100. yılında düzenlenen şiir yarışmasında Malatya ve bölgede birinci olduğunu hatırlatarak, sesinin iyi olması nedeniyle şiiri iyi okuduğunu söyledi. Çalık’a öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.