Çalık'tan Moritanyalı Hekimlere Sertifika

Genel Gündem
226 okunma
22.11.2013

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı Öznur Çalık, Türkiye’de eğitim gören Moritanyalı doktorların sertifika törenine katıldı.
 
Sağlık Bakanlığı’na ait Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Merkezi’ndeki törende Moritanya’dan Türkiye’ye gelerek eğitim alan doktorlara sertifikaları verildi.
Törene katılan  Malatya Milletvekili ve TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı Öznur Çalık, bu yıl 26 Şubat 1Mart tarihleri arasında TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu’nun da içinde bulunduğu bir heyetin Moritanya’ya çalışma gezisi düzenlediğini hatırlatarak, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Moritanya İslam Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Sağlık ve Tıp Bilimleri Alanlarında İşbirliğine Dair Anlaşma 14 Aralık 2011 tarihinde Ankara’da imzalanmıştır. Bu yıl içinde gitmiş olduğumuz Moritanya’da yaşanan sıkıntılara üzülerek şahit olmuştuk.  Her iki ülke arasında imzalanan protokoller kapsamında Moritanya’ya dan gönderilecek olan hekimlere Türkiye’de eğitim verilmesi paketi de bulunuyor.  Yapılan bu işbirliği Türk halkının, Moritanya halkına olan desteğinin bir göstergesidir. Bugün bu hedeflerden birine ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu projede emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca eğitim programına katılan ve sertifika almaya hak kazanan Moritanyalı dostlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.
 
Çalık törende Moritanyalı hekimlere sertifikalarını verdi.