Çalık: Malatya'ya 5 Yıldızlı Hastane Kazandırdık

Yerel Gündem
237 okunma
20.09.2013

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, bazı bölümleri hizmet vermeye başlayan Yeni Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.
 
Çalık, hastanenin acil ve yoğun bakım servislerinde inceleme yaparken, “Acil Servis’te 100 tane müşade yatağı var. Mevcut hastanelerdeki müşade yataklarının en az 3 katı kadar yatak sayısı var. Acili özellikle çok önemsiyoruz. Hastahıh ilk yaptığı giriş. İlk geldiklerinde daha iyi bir ortamda müdahale edilmesi çok önemlidir” dedi.
 
Yeni Devlet Hastanesi yöneticisi Vahap Boztepe, “Hastanemiz 640 olarak geçiyor. Ancak müşade  ve yoğun bakım yatakları bu sayıya dahil değildir. Müşade ve yoğun bakım servislerindeki yatak sayısı ile hastanemizdeki yatak sayısı 840’ı buluyor” dedi.
 
Acil servilerinde yaklaşık 100 personelin çalışacağı belirtildi.
 
Çalık, “Yeni Devlet Hastanesi’ndeki acil servis bile, Türkiye’deki en büyük özel hastanelerin önünde. Biz hastanemiz 5 yıldızlı olacak dedik ve 5 yıldızlı kaliteli ve otel görüntüsünde. Malatya sağlıkta sadece Türkiye’nin batısı ile değil, dünyanın batısı ve doğusu ile yarışacak duruma gelmiştir. Yeni Devlet Hastanesi’nin eğitim ve araştırma hastanesi olmasını gönülden arzu ediyoruz. En önemli sağlıktaki omurgamızı oluşturacak olan Devlet Hastanemiz hazır. Kamu-özel işbirliği ile 300 yataklı Kadın ve Çocuk Hastanemiz ile 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemizi de yapacağız. Bu yatırımlarla birlikte 2023 hedefine koymuş olduğumuz Sağlık Başkenti Malatya’yı adım adım gerçekleştirmiş oluyoruz” dedi.
 
Çalık, hastanenin tek kişilik hasta odalarında da incelemelerde bulundu.
 
Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Vahap Boztepe, “Sizlere teşekkür ediyoruz, böyle bir hastaneyi Malatya’ya kazandırdığınız için. Tek kişilik hasta odalarımız 5 yıldızlı hastane konforunda” dedi.
 
Çalık ise, “Biz hastanemiz 5 yıldızlı olacak derken zorlanıyorduk. Şimdi gördüğünüz gibi tek kişilik odalar, dolaplar, buzdolabı, televizyon, refakatçi yatağı, lavabosu, tuvaleti ve banyosu ile birlikte 5 yıldızlı otel konforunda bir hastanemiz oldu. Malatya’ya yakışır bir hastane oldu” diye konuştu.
 
GAZİLER GÜNÜ NEDENİYLE AÇIKLAMA
 
Bu arada, Milletvekili Çalık Gaziler Günü nedeniyle yaptığı açıklama da, “Biz Gazilerimiz ve Şehit ailelerimiz için son torba yasasında önemli düzenlemeler yaptık. Özelikle terör mağduru gazilerimiz ve şehit yakınları ile birlikte diğer gazilerimiz için önemli imkanlar getirildi. Bu yapılanların Gazilerimiz ve şehit yakınlarımız için yeterli olmadığını biliyoruz. Şehit yakınlarına ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum, şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.