İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir

Genel Gündem
345 okunma
21.5.2020

Ülkemiz sağlığına hizmet eden tüm meslektaşlarımın 14 Mayıs Eczacılık Gününü kutluyorum.
 
Eczacılarımız; halkımıza sağlık dağıttığı gibi kalplere de dokunur. Eczacılar, derdimize derman olan, sevinçlerimizi paylaşandır. Acıyı dindiren, mutluluğa vesile olandır. İnsana hizmet, insanlığa hizmet düsturuyla eczacılar, aynı zamanda sağlıklı nesillerin oluşmasında müessir ve kutlu mesleğin birer temsilcileridirler. Onlar bu bilinç doğrultusunda kaliteli hizmeti vermenin gayreti içinde olmuşlardır, olmaya da devam edeceklerdir.
 
Ülkemizin son yıllarda sağlıkta eriştiği nokta, elde ettiği başarılar tüm dünyanın takdirini kazanmaktadır. Özellikle içinden geçtiğimiz salgın hastalık sürecinde Sağlık Hizmetlerimizde yaptığımız çalışmalar, dünya çapında yaptığımız yardımlar göz ardı edilemez. Bu süreci diğer ülkelere kıyasla daha az kayıpla atlatmamızı sağlayan sağlık sistemimize güveniyoruz ve bu sistemin ayrılmaz parçası fedakar eczacılarımıza teşekkür ediyoruz. Sağlık hizmetlerimizde işbirliği içerisinde olduğumuz eczacılarımızın yaşadığı sorunları her zaman birlikte çözme gayreti içinde olduk. Eczacılarımızın mesleklerini en iyi şekilde icra edebilmeleri için birçok düzenleme yaptık yapmaya da devam ediyoruz.
İlacın üretiminden hastaya ulaştırılmasına kadar her safhada sorumluluk alan eczacılarımızla uyum içerisinde hizmetlerimiz devam edecektir. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm meslektaşlarımın 14 Mayıs Eczacılık Gününü bir kez daha tebrik ediyor, koranovirüs ile mücadelede değerli katkılardan dolayı hepsine şükranlarımı sunuyor, hayatını kaybeden kıymetli eczacılarımıza da Allah'tan rahmet diliyorum.