Tam 100 yıldır aynı ruhu koruyoruz

Genel Gündem
329 okunma
28.4.2020

Ülkemizi işgale teşebbüs edenlerin karşısında dimdik durduğumuz gündür 23 Nisan 1920. Tam 100 yıldır aynı ruhu koruyoruz.
 
Bağımsızlık mücadelesinin en önemli adımlarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğin tescilinin 100. yıl dönümü vesilesiyle ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek milli iradenin hakim olduğu bir yönetim şekli ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ceddimizi saygıyla yad ediyoruz.
 
100 yıl önce Millet Meclisi işgalcilere karşı nasıl mücadele ettiyse bugün de milli iradenin sesi olan TBMM, milli egemenliğe ve ülkeye kast eden, kumpasa, oyuna, propagandalara ve teröre karşı mücadelesini sürdürecektir.
 
Diğer yandan; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşamaları için elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. 
 
En büyük servetimiz, aydınlık geleceğimiz olan çocuklarımızın gözlerindeki parıltının, yüzlerindeki gülücüklerin eksik olmaması, onların sağlıklı, eğitimli, mutlu bireyler olarak yetişmesi bizlerin en büyük gayesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, bir çocuğun kalbindeki saflığın ve masumiyetin, barış ve sevgi dolu bir dünyaya vesile olmasını diliyor, aziz milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve Gazi Meclis'imizin kuruluşunun 100. yılını en kalbi duygularımla kutluyorum.