POLİS HAFTASI KUTLU OLSUN

Genel Gündem
386 okunma
22.4.2020

Polis Teşkilatımız; kurulduğu 1845 yılından bu yana sürekli kendini yenileyen ve geliştiren yapısıyla, Cumhuriyetimizin en köklü ve en temel kurumları arasında yer alıyor.

Verdiği güven ve cesaret ile toplumsal huzurumuzun en büyük teminatı olan emniyet güçlerimiz, fedakâr duruşu ile toplumumuzun her kesiminin takdirini toplamıştır. Kamu düzenin sağlanması adına yasaların uygulayıcısı, kişisel ve toplumsal özgürlüklerin koruyucusu olarak gece gündüz demeden çalışan emniyet güçlerimiz, milletimizden aldığı destek ile kendisine verilen görev ve sorumlulukları her koşulda en iyi şekilde yerine getirme gayretindedir. Bu sebep ile polis teşkilatımızın ülkemiz için sarf ettiği gayretler her türlü takdire şayandır. Emniyet güçlerimizin koruyucu kalkanı altında yer alan bizler de, teşkilatımızın huzur sağlayıcı çalışmalarını kolaylaştırmalı ve kendi polisimizin ilk olarak vicdanımız olduğunu unutmamalıyız.

Şu günlerde, dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgınına karşı Devletimiz tüm kurumlarıyla büyük bir mücadele göstermektedir. Bu süreçte en büyük gayreti gösteren kurumlardan bir tanesi de Polis Teşkilatımızdır. Bizler de Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşları olarak gece gündüz ayırt etmeksizin her türlü tehlike karşısında bizlere siper olan teşkilatımıza yardımcı olmalı ve kolaylaştırıcı rol üstlenmeliyiz.

Bu düşünceler ile Emniyet Teşkilatımızın tüm mensuplarının 175. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, teşkilatın her kademesinde hizmet vermiş şehit polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki fedakâr polislerimize çalışmalarında başarılar diliyorum.

Öznur ÇALIK

Malatya Milletvekili

AK Parti MKYK Üyesi