Koronavirüs için doğru bir yönetim sergilendi

Genel Gündem
357 okunma
17.3.2020

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Ülkemiz 90 gün boyunca kendisini koronavirüsten korudu. Sınırlarımızda aldığımız tedbirlerle, uygulamaya koyduğumuz tedbirlerle, Sağlık Bakanlığımızın yürütmüş olduğu süreçle doğru bir yönetim sergilendi” dedi.

 

Milletvekili  Çalık, AK Parti Hekimhan ilçe teşkilatını ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi.

 

Çalık yaptığı konuşma da, “AK Parti hareketi olarak 18. yılımızdayız. Bu yolu birlikte yürürken çok önemli başarılara imza attık. Birçok seçimde Malatya Türkiye’nin önemli başarı sağlanan illerinden birisi oldu. Biz hangi parti olursa olsun Hekimhanlı vatandaşımızın tercihine her zaman saygı duyduk. Biz hiçbir ayrım yapmadık, hizmette adaleti tesis ettik. Bunun en önemli örneği de Hekimhan’dır.  Hekimhan Belediye Başkanı bizden destek istediği an, biz her zaman destek vermeye hazırız.  2014 yılında Malatya Büyükşehir olduğunda Hekimhan’ın en büyük sorunu içmesuyuydu.  Yamadağındaki suyun devrini yapmıştık. Hekimhan’ın hastane sorununu çözdük. Hekimhan’ın yol sorunu çözüldü. Hekimhan-Kuluncak Karayolu da devam ediyor. Hekimhan bizden şimdi doğalgaz istiyor. Başımız üzerine. 2023 hedeflerimizin içine Hekimhan’a doğalgaz hizmetini koyuyoruz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüştüm. Hekimhan için doğalgaz etüt-proje çalışmalarının talimatlarını verdiler. Hekimhan’ım istiyorsa biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Hekimhan için çok önemli bir yatırım geliyor. Türkiye ekonomisini etkileyecek bir yatırımı Hekimhan’ımıza kazandırıyoruz. Bu süreci çok yakından takip ediyoruz.  Erdemir’in  yatırıma başladığı bir süreç olacak. Yatırım başladı ve yaklaşık bin kişilik istihdam gerçekleyecek. Türkiye için çok önemli ve büyük bir yatırım olacak.” dedi. 

 

Çalık, “Koronavirüsü tüm dünyayı sardı.  Ülkemiz 90 gün boyunca kendisini koronavirüsten korudu. Sınırlarımızda aldığımız tedbirlerle, uygulamaya koyduğumuz tedbirlerle, Sağlık Bakanlığımızın yürütmüş olduğu süreçle doğru bir yönetim sergilendi. Avrupa’dan gelen ve akraba olan 2  vatandaşımız tedavi altına alındı. Şeffaf ve açık bir süreç yürütülüyor. Hiçbir şey saklanmadan bir süreç yürütülüyor. Eğitim ve sağlıkla ilgili tüm tedbirlerimiz alındı. Ancak; vatandaşlarımızın da hijyen konusunda alması ve uygulaması gereken tedbirler var.”  ifadelerini kaydetti.

 

Bahar Kalkanı Harekatı hakkında da konuşan Çalık şunları söyledi, “Türkiye çok önemli süreçlerden geçti ve geçiyor.  Suriye’de Mehmetçiklerimiz çok önemli bir mücadele veriyor.  ‘Bize neden İdlib’desiniz’ diye soruyorlar.  Biz sınırlarımızı korumak zorundayız.  Öncelikle kendi ülkemizi korumakla mükellefiz. Hiç kimsenin sınırlarımızla, sinirlerimizle oynamasına müsaade edemeyiz. Kendi sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör devletine karşı mücadele ediyoruz. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından yürütülen süreç çok önemli. Temel hedefimiz Suriye’nin bütünlüğünü korumaktır. Orada yaşanılan zulme bütün dünya gözlerini kapatırken hem insanı, hem de İslami vazifemizi yerine getiriyoruz. Biz Suriyeli kardeşlerimize kapılarımızı açtığımızda ‘Neden bu kapıları açıyorsunuz’ diyenler,  ‘Suriyelilere neden sahip çıkıyorsunuz’ diyenler, bugün Avrupa’ya kapıları açtığımız andan itibaren ise şimdi ‘Neden kapıları açıyorsunuz’ diyorlar. Bunlar merak etmesin, biz her daim hem insanı, hem de İslami vazifemizi yerine getireceğiz. Türkiye olarak hiç kimseyi göndermiyoruz. İsteyenlere, istedikleri zaman kapıların açık olduğunu söylüyoruz. Avrupa orada bir insanlık dramı yaşatıyor. Türkiye yeni orada insanlık dramına karşı mücadele ediyor. “

 

Çalık, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Hacı Özhan ve partili yöneticilerle birlikte Hekimhan Kaymakamı Hekim Ahmet Özdemir’i ve Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ’ı ziyaret etti.

Çalık, Hekimhan Belediye Başkanı ile Karadağ’a ilçenin her türlü sorunun çözümüne katkı ve destek sunmaya devam edeceklerini söylerken, Karadağ ise verilen destekler ve getirilen hizmetler  için teşekkür etti.

Milletvekili çalık, esnafları da ziyaret etti.