Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

Genel Gündem
430 okunma
10.1.2020

Toplumun, gözü, kulağı, sesi olma görevini üstlenen, feragatla mesai mefhumu gözetmeden ekmeğinin peşinden koşan basın emekçileri, kutsal bir görevi ifa etmektedirler. Ülke ve dünya gündemine ilişkin takipleri ve kamuoyunu bilgilendirme emekleri takdire şayandır.
 
Özgür basının olmadığı ve eleştiri hakkının kullanılmadığı ortamlarda, kamuoyunun demokratik hak ve görevlerini yerine getirmesi söz konusu olamaz. Bu nedenle basına büyük görevler düşmektedir. Gazetecilik, günümüzün en dinamik mesleklerinden biri olmakla birlikte insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi önemli bir görevi de yerine getirmektedir. Basınımız görevini yerine getirirken de tarafsız, toplumsal ve milli duyarlılığı ön planda tutmaları, kişi haklarına ve özel hayata saygı, doğru ve tarafsız haber verme ilkelerinden asla taviz vermemelidirler.
 
Bu anlamda, Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına selam ve sevgilerimi iletiyorum.