Çalık'tan Kadir Gecesi Mesajı

Genel Gündem
292 okunma
4.02.2013

İslam’da mübarek günler ve geceler vardır. Bu günlerden muhakkak en önemlisi, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in sonuna gelmenin hüznünü yaşadığımız bugünlerde, bu hüznü gölgeleyen bin aydan daha hayırlı Kadir gecesidir.
 
Maneviyatın doruğa ulaştığı Kadir Gecesi, tüm İslam âlemi için büyük bir fırsattır. Kadir Gecesi, Allah’u Teâlâ’nın insanlığa gönderdiği son kutsal kitap olan Kur’anı Kerim’in inmeye başladığı gecedir. Böylesine mübarek bir gecenin insanlara sunduğu maneviyatın, dayanışmanın ve kardeşlik ortamının tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Rabbim’den niyaz ederim.  Bu mübarek gecenin, kardeş kanı dökülen, İslam âleminde bir milat olmasını temenni ederken, bu mübarek gecede edeceğimiz duaların, Mısır’da, Suriye’de, Filistin’de Irak’ta, Afganistan’da ve Myanmar’da dökülen Müslüman kanını durdurmasını yüce Allah’tan diliyorum
 
Bu duygularla mübarek Kadir gecesinin, siz Malatyalı hemşerilerime, milletimize, tüm İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.