Çalık'tan Mahalle Ziyareti

Yerel Gündem
406 okunma
31.07.2013

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Çukurdere Mahallesi'nde Vaizoğlu Camii'nde teravih namazı kıldı. Namaz sonrası esnafı ziyaretinde bulunan Çalık, vatandaşlarla sohbet etti.
 
Milletvekili Çalık'a, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, İl Başkan Yardımcısı İdris Boztaş ve partililer eşlik etti.
 
Çalık konuşmasında gündeme dair çeşitli açıklamalar yaparak, muhtar maaşlarına yapılan iyileştirmesine, şehit aileleri için yapılan düzenlemeler ve 100 bin sözleşmelinin kadroya geçilmesine değindi.
 
Çalık şunları söyledi; "Malatya için çok önemli düzenlemeler yapıldı. Sağlık, eğitim ve ulaşımda Malatya çok önemli kazanımlar elde etti. Bunlar üzerinde uzun uzun konuşulur ancak hepimizin üzerinde özenle durması gereken nokta Türkiye üzerinde oynanan oyunlardır. Gezi olayları diye başlayan olayları hepimizin çok iyi bilmesi gerekir. Türkiye hiçbir dönemde bu kadar güçlü olmamıştı, hiçbir dönemde 22 milyar dolarlık bir ihale yapmamıştı. İstanbul'a 3.Havalimanı ve 3. Boğaz Köprüsü projeleri, nükleer enerji konusunda imzaların atılması, IMF'ye olan borcu bitirdik üstüne borç para verdik. Tüm bunlar yaşanırken ‘bizimde söyleyecek sözümüz var' diyenler tüm bu projelere karşı çıktılar. Dolayısıyla Türkiye üzerinde oynanan oyunları hepimizin çok iyi bilmesi lazım. Bizlere düşen görev ise bugün gelinen noktayı herkese çok iyi anlatmamız gerekiyor. Bu noktada sizlere çok önemli görev düşmektedir. 2023-2071 hedefleri olan bir Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyun bugün Mısır üzerinde oynanmaktadır. Bizler milli iradenin demokrasiye sahip çıkacağından endişemiz yoktur. Türkiye çok önemli bir sıçrayış yaparak, dünyanın yeniden şekillendiği bu dönemde karar verici bir konuma gelmiştir. Dünyanın her yerinde Türkiye'nin adı geçiyorsa bu Türkiye'nin gücündendir."