Çalık'tan Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

Genel Gündem
249 okunma
27.07.2013

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basından Sansürün Kaldırılışının yıldönümü nedeniyle Malatya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.
 
Ziyarette konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, basın için sansürün halen değişik şekillerde devam ettiğini belirterek, "Sansür günümüzde de değişik yöntemlerle devam etmektedir. Önemli olan bunu kaldırmaktır. Gelecek konusunda da ben pek ümitli olmadığımı belirtmek istiyorum" dedi.
 
Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut ise, gazetecilerin halkı bilgilendirmek adına köprü görevi yaptığını belirterek, gazetecilerin yazın sıcağında, kışın çamurunda her zaman görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını söyledi.
 
AK Parti Milletvekili Çalık ise, "Basının ilkeli tarzını ve tavrını her zaman destekliyoruz. Bizim yapmak istediğimiz en önemli hedef, basın özgürlüğünü ifade özgürlüğünün bir parçası olarak görüyoruz ve basının özgürlük bir şekilde hareket ederek kişi hak ve özgürlüklerine, kişi özel hayatına saygı göstermesini ve belli başlı hassasiyetleri taşıması gerektiğini gayet iyi biliyoruz" ifadelerini kaydetti.
 
"CHP seçime hazır olsa ne olur, olmazsa ne olur" şeklinde daha önce kullandığı bir ifadesi ile ilgili bir soruya yanıt veren Çalık, "CHP kendi içerisindeki iç sıkıntılardan dolayı seçime fazla zaman ayıramıyor. Aynen Ağustos böceği, karınca misali. Biz Ağustos böceği değiliz, biz karınca misali 24 saat, 365 gün yarın seçim varmış gibi çalışıyoruz. Ağustos Böceği gibi 8 ay yatıp, 4 ay çalışmıyoruz" dedi.