Çalık Muhasebeciler Odası'nı Ziyaret Etti

Yerel Gündem
452 okunma
25.07.2013

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Avrupa Birliği üyesi en fazla büyüme sağlayan 25 ülkeyi geride bırakarak 3’ncü sıraya yükseldik” diyerek, Türkiye’nin istikrarını bozmak isteyenlere müsaade edilmeyeceğini söyledi.
 
Beraberinde partilerle birlikte Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nı (SMMMO) ziyaret edip, Ramazan Bozkurt başkanlığındaki yeni yönetime ‘hayırlı olsun’ diyen AK Parti Milletvekili Çalık, sorunları dinledi.
 
Ziyarette konuşan Çalık, “2002 yılından beri yakalanan ekonomik istikrar bugünlerde kadar devam etti. İnşallah Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında da devam edecektir. Üst üste ekonomisi büyüyen ülke olarak Avrupa’da, AB üyesi en fazla büyüme sağlayan 25 ülkeyi geride bırakarak 3’ncü sıraya yükseldik. Yatırımların merkezi hale gelen Malatya’mızın 5084 sayılı yasanın devam etmesi için yaptığımız girişimler sonucu, 2016 yılına kadar işçinin sigorta işveren payını devletimiz yatıracak” dedi.
 
Gezi Parkı eylemlerine de temas eden Milletvekili Çalık, “Gezi Parkı eylemleri ile Türkiye’deki istikrarın önüne geçmek isteyenlere milletimiz ‘dur’ dedi ve prim vermedi” diye konuştu.
 
SMMMO Başkanı Ramazan Bozkurt ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizler ekonominin kayda alınmasında önemli rol oynamaktayız. Kayıt dışının kayıt altına alınması ülkemizin geleceğinde sosyal adaletin sağlanmasında önemli unsurdur. Bu nedenle sorunlarımızın çözümünde sizlerden yardım ve ilgi beklemekteyiz. Üst kuruluşumuz olan TÜRMOB’un talepleri konusunda yardım ve desteklerinizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Güder ise, “Sivil toplum örgütleri topumun lokomotifi ve aynası durumundadır. Ama maalesef Malatya’daki sivil toplum örgütlerine baktığımızda Türkiye ortalamasının altında seyrediyorlar. Türkiye ortalaması yüzde 10 iken, Malatya’da ise yüzde 4,6’dır” açıklamasını yaptı.