Çalık: Yapılmak istenen ekonomik darbe ancak kayadan toz alır

Genel Gündem
992 okunma
13.8.2018

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Yel kayadan alsa alsa ancak toz alır. Darbe girişimleri bizim yükseliş sürecimizi engellemiştir. Şimdi de yapılmak istenen ekonomik darbe de ancak kayadan toz alır." dedi.
 
Çalık, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti'ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçimlerinin hemen ardından tüm kadro olarak yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini belirtti.
 
Güçlü, toplum ve Türkiye'nin temel hedefleri olduğunu kaydeden Çalık, refah seviyesini yükseltmek, adalet, insan hak ve özgürlükleri ile demokrasinin ise vazgeçilmezleri arasında yer aldığını söyledi.
 
Ülkeyi eski Türkiye'ye haline çevirmek isteyen çok sayıda ülke ve insanın varolduğuna dikkat çeken Çalık, "Milletimiz bir çok darbe girişiminde göğsünü nasıl siper ettiyse 24 Haziran'da da Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin başkanını seçti ve dünyaya biz güçlü Türkiye olarak devam edeceklerini söylediler." diye konuştu.
 
Çalık, Türkiye'nin Ortadoğu'da çok güçlü bir devlet haline geldiğini ve artık yönetilen değil yöneten bir ülkenin olduğunu dile getirdi.
 
Gezi olaylarına, 17-25 Aralık darbesine, 15 Temmuz hain darbe girişimine rağmen Türkiye'nin dimdik ayakta durduğunu belirten Çalık, şöyle konuştu:
 
"Bizi yıkamadılar, bölemediler ve diz çöktüremediler. Şimdi yapmak istedikleriyse, bu kadar darbeye karşı yüce milletimizin lideriyle birlikte ayakta dimdik durduğunu görenler ekonomik darbe yapmak istiyorlar. Buna da milletimiz asla izin vermeyecek. Bilsinler ki bizi asla bölemeyecekler, yıkamayacaklar ve yükselişimizi durduramayacaklar. Ben inanıyorum ki milletimiz bu hassasiyeti görüyor ve Türkiye üzerinde oynanan oyunları da çok net bir şekilde farkında. Yel kayadan alsa alsa ancak toz alır. Darbe girişimleri bizim yükseliş sürecimizi engellemiştir. Şimdi de yapılmak istenen ekonomik darbe de ancak kayadan toz alır."
 
Türkiye'nin 100 günlük icraat programını hazırladığını kaydeden Çalık, çok hızlı bir şekilde yönetimin tesis edildiğini ifade etti.
 
Çalık, ülke ekonomisinin güçlü olduğu belirterek, "2001 krizinde bir anayasa kitapçığının fırlatıldığı bir Türkiye'de 100 milyar dolar Türkiye'nin cebinden çıkmış bir para vardı. Şimdi 7 düvel Türkiye'ye savaş açmış vaziyette. Bir taraftan PKK, bir taraftan FETÖ, DEAŞ... Bir çok terör örgütünün üzerimizde oyun kurduğu dönemden bugün uluslararası güçlerin oyun kurmak istediği bir döneme gelmiş vaziyetteyiz. Buna izin vermeyeceğiz." ifadelerini sözlerine ekledi.
 
Ziyarette Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da katıldı.