Çalık, CHP, HDP'ye can suyu oluyor.

Genel Gündem
1178 okunma
20.6.2018

SOSYAL POLİTİKALARDAN SORUMLU AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZNUR ÇALIK, 'KILIÇDAROĞLU'NUN CHP’Sİ PKK'NIN SİYASİ KANADI HDP'YE GÖZ KIRPIYOR. CHP, CAN ÇEKİŞEN HDP’YE CAN SUYU OLUYOR" DEDİ.
 
Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, seçime çok kısa bir süre kala çalışmalarına daha da hız kazandırdı. Girmedik işyeri, çalmadık kapı bırakmayan Çalık, CHP ve HDP’yi eleştirdi. HDP’nin Mardin Kızıltepe’deki mitinginde PKK’lılar için saygı duruşunda bulunulmasının kabul edilemez olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Çalık: "Atatürk'ün partisini, Kılıçdaroğlu'nun çiftliğine çevirdiler. Şu an barajın çok altında kalan HDP’ye CHP tarafından takviye oy geçişleri sağlanmaya çalışılıyor." dedi.
 
CHP’nin mitinglerinde HDP’nin bayrak ve flamalarının daha fazla bulunduğuna dikkat çeken Çalık sözlerini şöyle sürdürdü:
 
‘’Kılıçdaroğlu millete kılıç çekiyor, Demirtaş cebindeki taşlarla milletimizi korkutmaya çalışıyor. İki partinin kardeş parti olduğunu artık herkes biliyor. HDP barajı geçsin diye her yol mübah diyorlar. Hatırlayın, 7 Haziran seçimlerinde CHP’nin bir Genel Başkan Yardımcısı ‘Ailecek HDP’ye oy verdik.’ dedi. Dün HDP’ye ailecek oy verenler, bugün sülalecek oy verme derdinde. Kılıçdaroğlu’nun CHP’si PKK’nın siyasi kanadı HDP’ye göz kırpıyor. CHP, can çekişen HDP’ye can suyu oluyor. Milletvekillerini ipe sapa gelmez bir şekilde kiraya verenler, oylarını satmaktan çekinmiyor.  Milletin iradesine saygısızlık yapanları tarih elbette yazacak. Kirli ittifaklar 24 Haziran’da bozguna uğrayacak.’’