Hep beraber Malatyaspor’un başarısı için koşturmamız lazım

Yerel Gündem
1257 okunma
17.6.2018

Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Battalgazi Belediye binasındaki toplantı salonunda düzenlenen yıllık olağan mali genel kurulunda konuşma yaptı.
 
Spor Toto Süper Lig takımlarından Yeni Malatyaspor'un olağan mali genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.
 
Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, demokrasinin tüm kurumların içerisine yerleştirilmesi gerektiğini söyledi.
 
Yeni Malatyaspor'un tarihi ve bugünlere gelmesinde yaşadıklarını anlatan Çalık, takımın bu kadar başarılı olacağını o dönem düşünmediğini ifade etti.
 
Çalık, daha sonra takımın adım adım başarılara imza atmaya başladığını aktararak, taşın altına elini koymanın zorlu bir iş olduğunu kaydetti.
 
Yeni Malatyaspor'un başkanı ve yönetiminin elini taşın altına koyduğunu dile getiren Çalık, "Mevcut yönetimin başarıları bizim Yeni Malatyaspor'a verdiğimiz destekle her defasında bir üst lige çıkışı bizi memnun, mutlu etti." diye konuştu.
 
Malatyaspor'un ortak noktaları olduğunu aktaran Çalık, şunları kaydetti:
 
"Makamlar gelip geçecek, şahıslar değil kurumlar baki olandır. Malatyasporumuzu güçlendirmemiz için elimizden ne geliyorsa yapmakzorundayız. Düşünün ki bir yönetim 2. Lig'den 1. Lig'e, 1. Lig'den de Süper Lig'e üç sene üst üste lig değiştiriyor. Bu çok büyük bir başarıdır. Bu başarının daha üstünü hedefleyenler varsa bütün arkadaşlar koltuklarında yerlerini vermeye hazırdır. Ama başarıyı hep birlikte alkışlamamız lazım. Hep beraber Malatyaspor'un başarısı için koşturmamız lazım. Biz koşturduk, sizler de koşturmaya devam edin. AK Parti hükümetleri olarakspora çok büyük destek verdik. Malatya'ya yeni bir stadyum kazandırdık. Eski stadın yerini de millet bahçesi haline getiriyoruz. Her türlü spora desteği kendimize görev bildik. Gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan koruyacak en önemli alan spordur. Spor için her alana ayrı ayrı destek vermek görevimiz. Sporu birlikte beraberce omuzladık yürüdük, bundan sonra da yürümeye devam edeceğiz."