Çalık, Türkiye'nin güçlenmesi bazılarının akıl sağlığını ve kalp ritmini bozuyor

Genel Gündem
974 okunma
14.6.2018

SOSYAL POLİTİKALARDAN SORUMLU AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZNUR ÇALIK, TÜRKİYE’NİN GÜÇLENMESİNİN BAZILARININ AKIL SAĞLIĞINI VE KALP RİTMİNİ BOZDUĞUNU SÖYLEDİ.  TÜRKİYE’YE KUMPASLAR KURULDUĞUNUN DA ALTINI ÇİZEN ÇALIK ‘’NE OLURSA OLSUN GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ’’ İFADELERİNİ KULLANDI.
 
‘’Türkiye’de muhtar bile olamaz dedikleri Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, halkın desteğiyle Cumhurbaşkanı seçildi’’ diyen Çalık, ‘’Türkiye’nin bugün IMF’den emir, Dünya Bankası’ndan borç almıyorsa, dışarıdan gönderilen bakanlar ve akşam bir kısım çevrelerin verdikleri ev ödevleriyle yönetilmiyorsa bunda önce Allah’ın, sonra millet iradesinin, sonra da Recep Tayyip Erdoğan’ın başarılı liderliği sayesindedir’’ diye konuştu.
 
Türkiye’nin güçlenmesinin bazılarının akıl sağlığı ve kalp ritmini bozduğunun altını çizen Çalık, “Dün olduğu gibi bugünde 7 düvel bir araya gelip Türkiye’ye karşı ittifak halinde. Çünkü ülke içeride ve dışarıda güç kazanıyor. Bir taraftan hizmetlerini artıran bir taraftan da milletin desteğini alarak yürüyen Türkiye ve AK Parti birilerini rahatsız ediyor. Bu da sağlıklarını bozuyor. Türkiye’ye içeride ve dışarı da kumpaslar kuruluyor. Hiçbir araya gelmezler şimdi AK Parti ve Türkiye’nin karşısında bir araya geliyor. Ama biz ne olursa olsun geleceğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Namerde muhtaç olmaktan devleti kurtardıklarını dile getiren Çalık, “Eskiden savunma sanayimizin ihtiyaçlarının neredeyse tamamını dışarından karşılıyorduk. Şimdi bu oran tersine döndü. Artık İHA’ları, SİHA’ları, Altay tanklarını kendimiz üretiyoruz. Dosta güven düşmana korku salıyoruz. Bu durum Türkiye düşmanlarını biraz fazla üzüyor. Türkiye onlara muhtaç olmaktan kurtuluyor. Ortadoğu’da, Avrasya’da yeni güç oluşuyor bu bazılarında kaşıntı yapıyor. Eski günlere mi döneceğiz? Yoksa yeni Türkiye ile geleceğimize mi yürüyeceğiz? Bu seçimlerde olabildiğince katılımı yüksek tutmalıyız. Biz Türkiye'de ve dünyada Cumhurbaşkanımızın arkasında aslanlar gibi durduğumuzu apaçık ortaya koymuş olacağız. Şunu unutmayın her türlü hizmet yapılır Malatya’ya ve bu ülkeye ancak Türkiye namerde muhtaç olursa hizmetlerin devamını asla düşünemeyiz. Onun için de bu ülke namerde muhtaç olmasın, geçmişteki gibi ev ödevleriyle yönetilmesin diye güçlü meclis, güçlü hükümet ve güçlü Türkiye diyoruz” şeklinde konuştu.
 
24 Haziran’ın Türkiye’nin prangalardan kurtulmasını sağlayacak tarihi bir seçim olduğunu kaydeden Genel Başkan Yardımcısı, “Seçimlere az bir zaman kaldı. Gece gündüz demeden, sıkmadık el, girilmedik gönül bırakmadan Bedr'in aslanları ve Çanakkale’nin kınalı kuzuları gibi canhıraş bir çalışma yaparak, Türkiye’ye kurulmaya çalışılan komploları, tuzakları, kumpasları ve yapılan manipülasyonları boşa çıkartmak ve bu aziz milleti, bu muhteşem ülkeyi 2023, 2053 ve 2071’e hazırlayarak, Yeni Türkiye için daha fazla ter dökmek, emek vermek zorundayız. Bu mücadeleyi kişisel bir hesap değil kutsal bir insanlık davası olarak biliyoruz. Şanlı başarılara hep birlikte omuz omuza yürümenin, meydanlara ve sandığa sahip çıkmanın kutsal bir emanet olduğunun bilincindeyiz. İnşallah 24 Haziran’da zaferlerimizin üzerinde bir kutlu zafer daha ekleyeceğiz. Hayırlı ve mübarek olsun” diye konuştu.