Çalık: Buruk Bir Bayram Yaşıyoruz

Genel Gündem
754 okunma
5.09.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, “Dünyanın gözünü kapattığı ve kulak vermediği insanlık dramının, acıların yaşandığı buruk bir bayram yaşıyoruz” dedi.
 
Çalık, Pütürge’de düzenlenen 1. Pütürge Bal Festivali ile 15 Temmuz Şehidi Engin Tilbaç Parkı, Sakkuşağı Derneği Pütürge Şubesi, nikah salonu ve taziye yerinin açılışına katılarak, Pütürge Belediyesi mesire alanını, yeni yapılan hükümet konağını, ilçe jandarma komutanlığını ziyaret etti.
 
“ŞEHİTLERİMİZİN ADI HER GÜN HER YERDE YAŞAYACAK”
 
15 Temmuz hain darbe girişiminde karşı sokağa çıkan ve şehit düşen Pütürgeli Engin Tilbaç (15) anısına yaptırılan parkın açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Kurban Bayramı’nın hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.
 
Gözyaşı döken mazlum coğrafyalarda gözyaşının sona ermesini dileyen Çalık, “Bir kez daha mazlum coğrafyalarda gözyaşı dökülmesin. Filistin’de, Arakan’da, Myanmar’da, Suriye’de, Afganistan’da dökülen gözyaşlarının bir an önce son bulmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyoruz. İnşallah zalimlerin son bulduğu ve bir kez daha zalimlik yapacak fırsatlar bulamayacak günler olsun. Dünyanın gözünü kapattığı ve kulak vermediği insanlık dramının, acıların yaşandığı buruk bir bayram yaşıyoruz” dedi.
 
Çalık, milli irade zaferinin kazanılmasına vesile olan şehit Engin Tilbeç anısına yapılan parkın açılışını gerçekleştirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi: “Yaşı 15 ama yüreği kocaman yiğit şehidimin Engin Tilbeç’in adını yaşatmak üzere bütün vatandaşlarımızın bir arada olabileceği, çocuklarımızın nice Engin Tilbeç’lerin yetişeceği çocuk parkının açılışını yaptık. Babasına, annesine ve geride kalanlara Allah sabır ve sağlık versin. Bugün eğer Türkiye olarak ayaktaysak şehitlerimiz, gazilerimiz ve onun lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde. Yüce Rabbim’in bize sunmuş olduğu lütuflar, imkanlar çerçevesinde terör örgütleriyle, FETÖ’yle hep birlikte mücadele ettik. Bu mücadelede 250 şehidimiz, 2 bin 194 gazimiz var. Eğer o gün milli irade zaferi kazanılmamış olsaydı, bugün burada bayramları hiçbirimizin kutlamak imkanı olmazdı, olamazdı. Aynen Arakan’da, Suriye’de, Mısır’da, Lübnan’da, Yemen’de yaşanan hadiseler Türkiye’de yaşanacaktı. Bilsin ki Tilbeç ve tüm şehitlerimizin adı her gün her yerde yaşayacak.”
 
Dua edilmesinin ardından 15 Temmuz Şehidi Engin Tilbaç Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, şehit Engin Tilbeç’in babası Murat Tilbeç ile bir süre sohbet etti.
 
Açılışa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ın yanı sıra Malatya Vali Yardımcısı Ali Deniz Sürmen, Pütürge Kaymakamı Erkan Savar, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, şehit Engin Tilbeç’in babası Murat Tilbeç katıldı.
 
“HEMŞERİ DERNEKLERİ DEVLET İLE MİLLET ARASINDA BİR KÖPRÜDÜR”
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık daha sonra merkezi İstanbul’da olan Sakkuşağı Derneği Pütürge Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi.
 
Açılışta konuşan Çalık, Pütürgelilerin Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, “Pütürge’de bir ilki yaşadık. Hemşeri dernekleri farklı illerde açıldığında bütün hemşerilerimizin orada toplanmasına vesile olur. Bu sivil toplum örgütleri, hemşeri dernekleri de devlet ile millet arasında bir köprü olur. Bu köprünün Pütürge İlçesi’ndeki mahallelerimiz bir araya gelerek, Pütürge’nin en zor bölgesi olan Sakkuşağı bölgesinin derneği Pütürge’de açıldı” ifadelerini kullandı.
 
ASKERLERLE BAYRAMLAŞTI
 
Yeni yapılan hükümet konağında incelemelerde bulunan Çalık, daha sonra Pütürge İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti.
 
Vatani görevini yerine getiren erlerle uzun süre sohbet eden Çalık, askerlerin Kurban Bayramı’nı tebrik etti.
 
“YEREL YÖNETİMLERDEKİ BAŞARIMIZ YÜZÜMÜZÜN AKI”
 
Pütürge Belediyesi’nin mesire alanında da incelemelerde bulunan Çalık, nikah salonu ve taziye yerinin açılışını gerçekleştirdi.
 
Açılış sonrası konuşan Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Pütürge için hizmetkar olduklarını ve arı gibi çalıştıklarını söyledi.
 
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise her bölgeye orada yaşayan insanların gözüyle baktıklarını ifade ederek, “Her bölgeye önem veriyoruz. Hizmet, insanların ayağına götürüldüğünde hizmettir, bizde bu anlayışla yaklaşıyoruz” dedi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlerde çığır açtığını belirterek, “Belediye başkanı olduğunda İstanbul’da yapmış oldukları değişiklik, bize 2002 yılında AK Parti iktidarını getirdi. Yerel yönetimlerdeki başarılarımız bizim yüzümüzün akı.16’ncı yılımızı tamamladık, yerel yönetimlerdeki başarılar, bizim başarılarımızdır” diye konuştu.
 
  Çalık, Pütürge İlçesi’ne yapılan hizmetlere de değinerek, şunları söyledi: “Pütürge’ye en güzel bakan ve en iyi bakan, bütün Pütürge’yi kapsayan alana hükümet konağımızı yaptık. Hemen onun yan tarafından iki yıl önce biten Pütürge İlçe Jandarma Komutanlığı’mızın binasını yaptık. Emniyet binamız yapılıyor ve aynı zamanda 24 tanede lojmanımız yapılıyor.”
 
“AKAN GÖZYAŞI VE KANLAR İNŞALLAH DİNER”
 
Çalık, Pütürge Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nun bahçesinde gerçekleştirilen 1. Pütürge Bal Festivali’nin açılışına katıldı.
 
Kendisine ikram edilen balı protokol üyelerine ikram eden Çalık, festival kapsamında açılan bütün stantları gezerek, vatandaşlarla bayramlaştı.
 
Festivalin açılışında konuşan Çalık, Pütürge balının önemine değinerek, “Pütürge balını tattık, muhteşem güzel. Bizi izleyen, dinleyen herkese Pütürge’nin kekik kokulu balından yemesini tavsiye ediyorum. Arı sütünden, balından mutlaka, Pütürge’nin balından tatmaları gerekiyor. Birincisini yaptığımız Bal Festivali inşallah her sene yapılır ve Pütürge balının Malatya’ya, Türkiye’ye ve uluslararası alana tanıtma imkanı olur” dedi.
 
Çalık, birçok yatırımı Pütürge ile buluşturduklarını kaydederek, “Yerel yönetimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ilçelerimize yol götürdü. Pütürge Belediye Başkanımız Mehmet Polat, Pütürge için çalışıyor. Yapılan hizmetler Pütürge’ye yeter mi, bence yetmez. Yüzde 95 bize oy veren Pütürgeli hemşerilerimize ne kadar hizmet getirsek az. Biz daha çok çalışmak zorundayız. Daha çok hizmeti size sunmak zorundayız. Bu vesileyle 7/24 hiç uyumadan Pütürge’miz, Malatya’mız, Türkiye’miz için, milletimiz için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Kurban Bayramı’nın Ortadoğu’da mazlumların gözyaşlarının dinmesine vesile olmasını temenni eden Çalık, “Ortadoğu coğrafyasında yaşanan, mazlumlar coğrafyasına dönüştürülen ve mazlumların gözyaşının dökülmesine vesile olan zalimlerin zulmünü lanetlerken, sessiz kalan dünyaya lanetlerimizi yağdırırken, Yüce Rabbim inşallah bu bayramları mazlumların gözyaşının dindiği, zalimlerinde sonunun olduğu bayram olmasına vesile olur. Yüce Rabbim o mazlumlar coğrafyasını inşallah mağluplar coğrafyası olmaktan çıkarır, kazananlar coğrafyasına dönüştürür. Akan gözyaşı ve kanlar inşallah diner” diye konuştu.
 
Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, festivalin anısına protokol üyelerine plaket ve bal takdim etti.