Çalık'tan '14 Ağustos' Mesajı

Genel Gündem
965 okunma
13.08.2017

16 yıl önce karanlık Türkiye’ye güneş gibi doğan, memleketin istikbalini ışığıyla aydınlatan bir parti kuruldu. Alnı ak, vicdanı ak, milletiyle bir ve beraber, lideriyle bütünleşen, adaleti ve kalkınmayı kendine şiar edinmiş AK Parti’mizin bugün kuruluşunun 16. yılını ifa ediyoruz.
 
Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Yeni Türkiye hedefiyle kurulan AK Parti, bugün Türkiye’yi dünyada parmakla gösterilecek ülkeler arasında yer edinmesini sağlamıştır. 2002 öncesi eski Türkiye’yi işgal eden statüko yönetimi yıkılmış, AK Parti iktidarıyla millet  iradesi ülke yönetiminde kendine yer edinmiştir. 2002, 2007, 2011, 2015 genel seçimleri 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimleriyle başarısını her defasında katlayarak arttırmış partimiz; Türkiye Cumhuriyeti tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir başarı ile milli iradeyi 16 yıldır canla başla korumaktadır.
 
14 Ağustos 2001’de çıktığımız kutlu yürüyüşün daha nice uzun yıllar sürmesini temenni ediyorum. Bilinmelidir ki AK Parti Türkiye; Türkiye, AK Parti’dir. AK Parti’nin yokluğu Türkiye’yi 2002 öncesi Türkiye’ye döndürmek demektir. Milletimizin AK Parti’ye olan desteği, ülkemizin istiklal ve istikbaline verdiği destekle doğru orantılıdır. Bizler 16 yıldır, her türlü meşakkatin var olduğu yolları, her türlü dikenlerin bittiği patikaları aşarak bu noktalara geldik. Parti kapatma davalarından, askeri ve sivil darbe teşebbüslerine maruz kaldık. Türkiye’nin büyümesini istemeyenler, milleti büyütmeye ant içmiş AK Parti’yi hedef olarak gördüler. Karanlık odaklar her türlü oyunlarıyla partimizi, milletimizi nakavt etmeye çalıştı. Ne 17/25 Aralık'taki ne de 15 Temmuz’daki hain oyunlar milletimizi, partimizi, devletimizi parçalamaya yetmedi. Hiçbir şer oyunu da bu birlikteliğimizi bozamayacaktır.
 
Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği muasır medeniyetler hedefine ulaşma arzusu içinde; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 16 yıldır durmadan emin adımlarla ilerledik. Şimdi ise Yeni Türkiye’nin yeni yönetimi Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile adımlarımızı her zamankinden daha hızlı atacağız. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ‘artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.’ 2023’e 6 yıl kala milletimizden aldığımız destek ile Türkiye, ekonomisiyle, demokrasi anlayışıyla, hür inanç ve ruhuyla dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasındaki yerini alacaktır. AK Parti 16 yıllık bir parti olabilir ama bizim kutlu davamız yüzlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Bu cengâver topraklarda bin yıldır verilen mücadele bugün AK Parti iktidarıyla birlikte şaha kalkmıştır. AK Parti’nin ruhu 1453’tür, 18 Mart’tır, 30 Ağustos’tur, 15 Temmuz’dur.
 
Bu duygu ve düşüncelerimle AK Parti’nin bir mensubu olmaktan büyük gurur ve onur duyduğumu belirtiyor, 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' düsturu ile ülkemizi daha da güçlü yarınlara taşıyacağımızı özellikle belirtmek istiyorum. Rabbim, AK Parti’ye bu milletin hizmetkârı olmayı daha nice uzun yıllar nasip etsin diyorum.