Çalık, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Yerel Gündem
337 okunma
7.08.2017

“SAĞLIK ŞEHRİ MALATYA OLSUN’ DEDİK, PROJELERİMİZ GERÇEKLEŞİYOR”
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.
 
Çalık, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,  AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Vahap Boztepe ile birlikte Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanında inşaatına başlanılan 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin inşaatında incelemelerde bulundu.
 
Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Vahap Boztepe; “Ben özellikle Malatya’da siyaset yapan bütün siyasetçilerimize teşekkür ediyorum.  Çünkü uzun süredir yöneticilik yapıyorum, eski hastanelerde çok zor şartlarda ve ilkel şartlarda hizmet veriyorduk. Sağlıkta dönüşümle birlikte gerçekten çok kaliteli hizmet vermeye başladık. Malatya adete bir sağlık cenneti oldu. Emeği geçen bütün siyasetçilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Malatya’da sağlık yatırımlarımız devam ediyor. Yeni Devlet Hastanesi’nin yanına 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyordu. Yer teslimleri yapıldı ve müteahhit firmamız Mart ayı itibariyle teslim edilen 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizin inşaatına başladı. Nasip olursa 2019 yılının sonu itibariyle hastanemizi bitirmeyi ve Malatyalı hemşerilerimizin hizmetine sunmak istiyoruz. ‘Malatya sağlık turizminin başkenti olsun’ diye bir hedef koyduk. ‘Sağlık şehri Malatya olsun’ dedik. 800 yataklı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanemiz hizmetine devam ediyor. Hemen yanında 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin inşaatına başlandı. Özellikle yeni doğan yoğun bakım konusunda çok ciddi şikayetler ve sıkıntılar yaşıyorduk. 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile birlikte bu konuda da yeni doğum yoğun bakım konusundaki sıkıntıları da çözmüş olacağı
 
Çalık, 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin belirtilen süreden daha önce yapılarak hizmete gireceğini kaydetti.
 
FİZİK TEDAVİ MERKEZİ’NİN DE İNŞAATI BAŞLAYACAK
 
Çalık, “Çok önemli bir hastane daha yapacağız, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Hastanesi. Türkiye nüfusu her geçen gün yaşlanıyor. Şuanda yüzde 8.2 oranında yaşlı nüfusumuz var. 2070 yılına doğru yaşlı nüfus oranı yüzde 30’a yaklaşacak. Bu vesileyle yaşlı nüfusumuzun fizik ve tedaviye olan ihtiyacının şimdiden karşılanabilmesi için yapılacak olan hastanemizde Malatya’mızın sağlık turizminin başkenti olması için atılan çok önemli adımlardan bir başkası.”
 
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Hastanesi’nin ise Rönesans Holding tarafından kamu-özel sektör işbirliği içinde yapılacağını belirten Çalık, “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Hastanesi içinde yer teslimi yapıldı. Belediyemiz ile alakalı bir yer tahsisi yapıldığı andan itibaren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Hastanesi’nin de inşaatına başlanılmış olacak. Sağlık yatırımlarının ilimize kazandırılması konusunda; emeği geçen herkese, Sağlık Bakanımıza, Gümrük ve Ticaret Bakanımıza, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Sağlık Bakanlığı personeline teşekkür ediyorum.” İfadelerini kaydetti.