Çalık: Demokrasimiz Taçlanacak

Genel Gündem
1000 okunma
28.05.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, “Terör örgütlerine cevabı milletimiz verdi. 16 Nisan'da kararımızı milletimiz verdi. Demokrasimiz taçlanacak.” dedi.
 
Özel sporcuları ziyaret etti
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte İzmir’de düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Cimnastik Şampiyonası'nda 5 birincilik ve 2 üçüncülük alan Sessiz Adımlar Kulübünü ziyaret etti. Çalık, Çakır ve Kahtalı burada derece alan özel sporculara madalyalarını taktılar.
 
Çalık, Türkiye'deki engellilerin önündeki engellerin kaldırılması için yerel yönetimlere genel bütçeden çok önemli bütçeler ayrıldığını belirterek, “Bunların yapılması bizim için görevdi. Bunlar sonradan kazanılmış bizim lütuf olarak sunacağımız imkanlar değil. Bunlar bir vatandaş olarak yapılması gereken işlerdi. Biz engelli evlatlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin ve yaşlarımızın haklarını iade ediyoruz. 2005 yılından itibaren çıkarmış olduğumuz yasalarla birlikte engellilerimizin bütün imkanlarını, dışarıdan maaşlarını, evde bakım hizmetlerini, sağlık hizmetlerini, ulaşımdaki indirimleri, araçlarındaki indirimlerin hepsini sağladık." şeklinde konuştu.
 
Darende’ye ziyaret
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Darende ilçesini ziyaret etti.
 
Çalık ve beraberindekileri birlikte ilk ziyareti AK Parti İlçe Başkanlığına yaparak, burada teşkilat mensupları ile bir süre görüştü ve plaket töreni düzenlindi.
 
Büyükşehir belediye Başkanı Ahmet Çakır, buradaki konuşmasında; “Her gittiğimiz yerde teşkilatlarımızın dinamik olduğunu görmek, bizlere de ayrıca bir heyecan veriyor. Genel Başkan Yardımcımızın tekrar MKYK’na seçilmesi de Malatya için, Malatya teşkilatları için büyük bir güç, onu da ifade etmek istiyorum. Teşkilatlarımızın ödüllendirilmesi de ayrı bir güzellik. Çünkü çok yoğun bir süreç yaşanıyor, seçimler, referandumlar. Teşkilatlarımızın yapmış olduğu çalışmalara baktığımız zaman bütün ilçelerde olduğu gibi Darende’de teşkilatımız gerçekten özverili bir şekilde bu süreçte güzel programlarla güzel çalışmalar yaptılar.” dedi.
 
AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı’da Darende teşkilatına teşekkür ederek, “Darende bizim göğsümüzü kabarttı. Referandum seçiminde büyük bir destek vererek Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin bu ülkede hakim kılınmasında en büyük desteklerden birisini de Darende’miz vermiş oldu.” dedi.
 
“Demokrasimiz taçlanacak…”
 
FETÖ'nün hain darbe girişimiyle ülkeye "kara gün" yaşatılmak istendiğini anlatan Çalık ise "Terör örgütlerine cevabı milletimiz verdi. 16 Nisan'da kararımızı milletimiz verdi. Demokrasimiz taçlanacak. Bir daha 27 Mayısları yaşamayacağız." diye konuştu.
 
Darende ilçesine teşekkür eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin parlamenter sisteme göre çok daha sağlıklı işleyeceğini, istikrarı işleyeceğini, siyasetin istikrar kazanacağını, ekonominin istikrar kazanacağını, demokrasinin istikrar kazanacağını anlattık. Darende’de bu anlatılanların ötesinde çok güzel bir ruh vardı. Bu ruhun en önemlisi de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan inanç ve güvendi. Biz sizin vermiş olduğunuz yüzde 82’lik desteğe cani gönülden teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte de bundan sonra Türkiye’mizi daha aydınlık yarınlara taşımak için elimizden gelen her türlü gayreti ve çabayı sarf edeceğiz.” şeklinde konuştu.
 
AK Parti Genel Başkanlığına yeniden Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesinin Türkiye demokrasisi adına önemli bir tarihsel dönüm olduğuna işaret eden Çalık şöyle devam etti; “21 Mayıs Türkiye için çok önemli bir dönüm noktası. Partili Cumhurbaşkanlığı sürecinin başlanması ile birlikte AK Parti’nin Genel Başkanının kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın olması için verdiğimiz teklif,  katılan bütün delegelerimizin oylarıyla, oy birliği ile genel başkanımızın Recep Tayyip Erdoğan'ın olmasını delegelerimiz sağladı.”
 
Yapılan konuşmaların ardından referandum çalışmalarından dolayı AK Parti Darende İlçe Başkanı ve  yöneticilerine teşekkür plaketleri verildi.