Çalık: Türkiye’yi Birlikte İnşa Edeceğiz

Genel Gündem
309 okunma
21.05.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı ve  Malatya Milletvekili Öznur Çalık; “Hayırlar, Evetler Türkiye’nin geleceği için verilmiştir. ‘Hayır’ oyu veren vatandaşlarımızın kafalarındaki soruların bertaraf edilmesi için elimizden gelen tüm gayreti ve çabayı sarf edeceğiz. Ve bizim tasavvur ettiğimiz Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. “ dedi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek, burada partililerle bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın da bulunduğu toplantıda Çalık gündeme ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.
 
Çalık’ın konuşmasında şu ifadeleri kaydetti;
 
“Türkiye’deki yüzde 51.3’e destek veren bütün milletimize hakikaten şükranlarımızı sunuyorum. Aziz milletimiz demokrasiden yana oyunu kullanmıştır ve ‘Evet’ ile Türkiye’yi taçlandırmıştır. Ama şunu herkesin çok iyi bilmesi gerekir ki; Türkiye’de yüzde 51,3 oy veren, ‘Evet’e ne kadar oy veren vatandaşlarımız ne kadar kıymetli ise, 48.7 oy veren, ‘Hayır’a oy veren vatandaşlarımızda aynı ölçüde bizim için kıymetli ve değerlidir.
 
Uluslararası güçlerin Türkiye üzerinde oynamak istedikleri oyun bugüne kadar her daim Türkiye’nin güçsüzleştirilmesi üzerine yapılıyordu. Ve 16 Nisan tarihi Türkiye’nin bir kırılma noktasıydı ve bu kırılma noktasında da ‘Evet’ ile taçlandırılması, parlamenter sisteme son verilmesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine yeni bir Türkiye’ye merhaba demesi bizim için çok önemliydi. ‘Hayır’ oyunu çıkartmak için mücadele eden Avrupa üyesi ülkeler, dünyanın egemen güçleri, ‘Hayır’ın çıkmasını çok büyük arzu ile istediler ve ‘Evet’in çıkmasını engellemek için ellerinden gelen tüm gayreti sarf ettiler. Terör örgütleri çok ciddi manada yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarına devam etti. Ama buna rağmen milletimizin feraseti yüzde 51.3 ile ‘Evet’ diye tecelli etti. Ne kadar ‘Hayır’ için mücadele eden cephe varsa sonuçta milletimizin feraseti egemen oldu.
 
Şunu herkes bilmeli ki, milletin sözünün üzerinde bundan sonrada artık hiçbir söz olmayacak ve 16 Nisan halk oylaması Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin inşa edildiği gün olacak. Yeni Türkiye kesintisiz icraatların olacağı, istikrarın olacağı, herkesin Türkiyesi olacağı bir atmosfer olacaktır.
 
16 Nisan oylamasını tanımıyoruz diyenler, muhalefet partileri başta olmak üzere  ‘biz bunu tanımıyoruz’ diyenler, milletin sözünün üzerine söz söyleme hakkı ve haddine sahip değiller. Cumhuriyet Halk Partisi ve diğer siyasi partilerin söylemiş olduğu cümleler milleti tanımadıklarını göstermektedir. Milleti tanımazsanız, millette sizi bir sonraki seçimlerde tanımayacaktır ve gereğini yerine getirecektir.
 
Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden ‘Evet’ yönünden, ‘Evet’ lehinde oy kullanan bütün kardeşlerimize de ben hassaten teşekkür ediyorum.
 
94 yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihinde milletin ayağına dolanan parlamenter sistemin 16 Nisan gecesi artık kara toprağa gömüldüğünün tüm dünya biliyor ve görüyor. Yıllarca darbelerle, kaoslarla, vesayetin çanak tuttuğu bu sistemin son bulması hepimizin en önemli hedefiydi. 17 Nisan tarihinde biz yeni bir Türkiye’yi uyanıp, bütün kesimleri kucaklayacağımızı söyledik, bundan sonrada kucaklamaya devam edeceğiz.
 
Hayırlar, Evetler Türkiye’nin geleceği için verilmiştir. ‘Hayır’ oyu veren vatandaşlarımızın kafalarındaki soruların bertaraf edilmesi için elimizden gelen tüm gayreti ve çabayı sarf edeceğiz. Ve bizim tasavvur ettiğimiz Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz.