Çalık'tan Teşekkür Mesajı

Genel Gündem
326 okunma
18.04.2017

Kıymetli hemşehrilerim,
 
16 Nisan’da taçlandırdığımız Milli İrade zaferiyle kazanan milletimiz olmuştur. Güçlü Türkiye’nin temelinin atıldığı bugün, ülkemiz için bir milat olacaktır.
 
Bu tarihi günde, yüreğiyle, umuduyla ve heyecanıyla sandık başında olan ve Güçlü Türkiye’nin inşasına katkıda bulunan tüm hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Malatya halkı her zaman olduğu gibi kendi iradesine kendi geleceğine ve birlik beraberliğine sahip çıkarak EVET dedi.
 
Türkiye tarihi için bir milat olan 16 Nisan; vesayetlerin sona erdiği, istikrarın kalıcı hale geldiği bir gündür. Bugün Avrupa’nın ve şer odaklarının tir tir titrediği bir gündür. Ecdadımızdan aldığımız gelenek ile Türkiye’nin yeniden yükselişe geçtiği gündür.
 
Herkes bilmelidir, aklına yazmalıdır ki; Türkiye her zaman bir olmuş, diri olmuş, iri olmuştur. Bu dün de böyleydi, bugün de böyle, yarın da böyle olacaktır. 15 Temmuz'da meydanlarda diriliş destanı yazan aziz milletimiz,
 
16 Nisan'da sandıklarda yeni bir destan yazdı. Tarihte eşine az rastlanır bir katılımla sandık başına giderek, demokrasi şöleni yaşatan aziz milletimize şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum.
 
Bugün Türkiye; ülkemizin, milletimizin ve gençlerimizin geleceği için, tüm insanlık için siyasette, ekonomide güven ve istikrarın sağlam temellerde kurulmasına 25 milyon EVET ile kararını vermiştir. 16 Nisan zaferine giden yolda; tüm yüreğini ortaya koyarak memleketin her bir ücra köşesinde millete dokunan zaferin en büyük mimarı başta Kurucu Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, kararlı duruşu ve yoğun gayretleriyle Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, devletinin ve milletinin yanında saf tutan MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, Sayın Bakanlarımıza, Değerli Milletvekillerimize teşekkür ediyorum.
 
Aziz milletimiz bu diriliş destanını yazarken Malatya’da üzerine düşeni yaptı. Milli iradenin huzur ve güven ortamında sandığa yansımasında emeği geçen güvenlik güçlerimize, adli ve idari tüm çalışanlarımıza, sandık kurullarımızda görevli üye ve müşahitlerimize, sivil toplum kuruluşlarımızın değerli üyelerine, muhtarlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.
 
Gece gündüz demeden kapı kapı dolaşarak Güçlü Türkiye’nin inşası için çalışan AK Parti ailemizin tüm teşkilat mensuplarına, il başkanımıza, büyükşehir belediye başkanımıza, ilçe başkanlarımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, mahalle başkanlarımıza, milletimizin emanetine sahip çıkan sandık görevlilerimize ve yanımızda bulunarak destek veren tüm gönüldaşlarımıza haseten teşekkür ediyorum.
 
Bu büyük zaferin; ülkemize, milletimize, coğrafyamıza ve tüm insanlığa hayrlar getirmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.