Malatyalılar AK Parti'ye Her Zaman Sahip Çıktı

Yerel Gündem
260 okunma
9.04.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, İstanbul Bakırköy İlçe Başkanlığı’nda Malatyalı Aileler ile Malatyalı STK’larla kahvaltıda buluştu.
 
Başkan Çalık, 16 Nisan halkoylamasına 7 gün kala ziyaretlerini tüm hızıyla sürdürüyor. İstanbul programına devam eden Çalık, bugün Bakırköy’de Malatyalı Aileler ile Malatyalı STK’larla biraya geldi. Programdaki konuşmasında Malatyalılar’ın AK Parti’ye her zaman sahip çıktığını ve her seçimde AK Parti’ye verdikleri oylarla rekor kırıldığını belirten Çalık, ‘’Milletimiz 200 yıldır ilk kez kendinin nasıl yönetilmesi gerektiğine karar verecek. Bu referandum da ilk kez milletimiz bir hükümet sistemini oylayacak’’ açıklamasını yaptı.
 
“Malatyalı yiğit kardeşlerim, 15 Temmuz’da demokrasi nöbetlerinde dimdik durdular. Darbe girişimlerine karşı, hep birlikte hemşehrilerimle birlikte 16 Nisan’da sandığa gideceğiz.” diyen Çalık, ‘’Batı’nın tavrına karşı dik durmak için, terör örgütlerinin heveslerini kursağında bırakmak için mührü evete vuracağız’’ dedi. Milletimizin İstiklali, istikbali, istikrarı için evet diyeceğinin altını çizen Çalık, ‘’Hemşehrilerimiz, büyük güne son bir hafta kala sandıkta gereken neyse onu yapacaktır, güçlü bir Türkiye için evet diyecektir.’’ şeklinde konuştu.
 
“Mekanımız 34 Sevdamız 44”
 
Çalık, İstanbul’daki programının ardından Evkur Yeni Malatyaspor’un Ümraniyespor maçına giderek, takıma destek verdi.  Çalık; “Bugün Ümraniyespor deplasmanından puan alamadık. Ama Yeni Malatyaspor'umuza güveniyoruz, sezon sonunu şampiyon olarak tamamlayacağız inşallah. Ümraniye stadını neredeyse ev sahibi takım gibi Yeni Malatyaspor taraftarımız doldurmuştu. Mekanımız 34 Sevdamız 44 diyen taraftarımıza selam olsun. Taraftarıyla, teknik heyetiyle, futbolcusuyla, şehriyle sonuç ne olursa olsun her zaman tek yürek Yeni Malatyaspor'umuzun yanında olacağız.” şeklinde değerlendirmede bulundu.