Çalık'tan Polis Haftası Mesajı

Genel Gündem
1022 okunma
9.04.2017

Türk Polis Teşkilatı, kurulduğu günden bu yana vazifesini fedakârca, cefakârca yerine getirmiş, toplumun itimadını, takdirini kazanmıştır. Türk Polisi, kanunlardan ve milletimizden aldığı güçle, gece gündüz demeden ülkemizin güvenliği ve refahı için canını hiçe sayarak ulvi görevler üstlenmiş ve üstlenmeye de devam etmektedir.
 
1845 yılından bugüne dek, kendini sürekli revize eden; toplumun, değişen dengelerin ihtiyaçlarına cevap verebilen ve kendini geliştiren Polis Teşkilatımız, Cumhuriyetimizin en köklü temel kurumlarından birini teşkil etmektedir. Vatanımızın istikbali açısından önem arz eden refah ve sükûnetin demokratik normlar içerisinde ifa edilmesi, özgürlüklerin sürdürülmesini temin ettirmek polisimizin başlıca görevidir. Polis; güven demek, cesaret demek, huzurun teminatı, kamu düzeninin koruyucusu, kollayıcısı demektir.
 
Türk Polisi, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde asker üniforması giymiş hainlere karşı, devletin istiklali, milletin istikbali için, düşmana karşı göstermiş olduğu mücadele takdire şayandır. O gece kahraman polisimizin FETÖ’nün 1 dolarlık hainlerine karşı gösterdiği direniş, ülkemizi uçsuz bucaksız bir uçurumun kenarından almıştır. Şüphesiz bunu, kahraman polisimize ve aziz milletimize borçluyuz.
 
Bu duygu ve düşüncelerimle, her türlü tehlike karşısında milletine siper olan Emniyet Teşkilatımızın 172. kuruluş yıl dönümünü ve polis haftasını kutluyor, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, vazife başındaki tüm memurlarımıza çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyor, Onları Allah’a emanet ediyorum.