Çalık: CHP Hüsnü Bozkurt İçin Gereğini Yapsın

Genel Gündem
1017 okunma
3.04.2017

Anadolu Medyası ortak yayını ile yayınlanan "Anadolu'da Referandum" programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, 'evet' oyu vereceklere tehdit ve hakaretler yağdıran Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt ile ilgili gereğinin yapılması için Cumhuriyet Halk Partisi'ne çağrıda bulundu.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, birçok Anadolu kanalında canlı yayınlanan "Anadolu'da Referandum" programına konuk olarak katıldı.
 
Konuşmasında CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un Halk TV'deki bir programda 'evet' oyu verecekler için sarfettiği tehdit ve hakaret dolu sözlere değinen Çalık "Bu milletvekili hakkında Cumhuriyet Halk Partisi gerekli soruşturmayı yapmalı ve cezasını vermelidir. Yazıktır, ayıptır, günahtır" dedi.
 
Hüsnü Bozkurt'un kullandığı ifadeleri en hafif tabiriyle "aymazlık" olarak nitelendiren Çalık, herkesin 16 Nisan'da çıkacak karara saygı göstermesi gerektiğini belirtti.
 
Çalık "Avrupa'nın ve dünyanın 'hayır' tarafından durduğunu görmemiz bile 16 Nisan'da niçin 'evet' dememiz gerektiğinin fotoğrafıdır. Son olarak İsviçre'de Cumhurbaşkanımızın şakağına silah dayalı posteri hatırlayın. PKK'ya 'hayır' mitingi yapmalarına izin veren ülkelerin tavrını hatırlayın. Sandıktan 'hayır' çıkması için nasıl mücadele ettiklerini görün ve 'evet'in bu ülke için ne kadar önemli olduğunu anlayın. Avrupa, PKK, FETÖ 'hayır' diyorsa biz 'evet' demeliyiz. Haçlı ruhuyla hareket eden dünyaya karşı biz evet demek zorundayız" dedi.