Çalık: Türkiye de Süper Lige Çıkacak

Genel Gündem
434 okunma
2.04.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Malatyaspor nasıl sahada verdiği mücadeleyle birinci lige çıkıyorsa, süper lige çıkıyorsa, Türkiye de süper lige çıkacak." dedi.
 
Malatya Dernek Federasyonu tarafından İstanbul- Sultangazi’de düzenlenen programa Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Sultangazi Belediyesi Başkanı Cahit Altunay, Malatya Dernekleri Federasyonu Başkanı Başkanı Yılmaz Durmuş ve çok sayıda Malatyalı katıldı.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Parlamenter sistem artık ömrünü tüketti. Artık mevcut sistemimizin parlamenter sistemimizin yetersiz kaldığını görüyoruz. Parlamenter sistem artık ömrünü tüketti, miadını tüketti. Artık bundan sonra 94 yıl boyunca Türkiye Cumhuriyeti devletini hükümet sistemi olarak parlamenter sistemin tükendiğini biliyor ve görüyoruz. Bu vesile ile Türkiye artık yeni bir hükmet sistemine ihtiyacı var. Bu hükümet sisteminin adı cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olacak. Malatyaspor nasıl sahada verdiği mücadeleyle birinci lige çıkıyorsa, süper lige çıkıyorsa, Türkiye de süper lige çıkacak." Şeklinde konuştu.