Çalık Diyarbakır'da

Yerel Gündem
348 okunma
25.03.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbarkır’ı ziyaret etti.
 
Kilis ve Mardin’de parti çalışmalarında bulunduktan sonra Diyarbakır’a geçen Çalık, programı kapsamında AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti.
 
Partililere hitap eden Çalık, siyasi ve ekonomik istikrarla, demokratik istikrarın da sağlandığını anlatarak, demokratik istikrar adına çok önemli adımlar atıldığını belirterek,  “Vatandaşlarımızın oylarıyla belediye başkanı olup, sonrasında gelen paraları vatandaşımıza hizmete değil terör örgütüne akıtanlar oldu. Biz demokrasini vazgeçilmez olduğunu biliyor ve demokrasinin inşası için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Terörle mücadele etmek için, eline silah almış ne kadar terör örgütü varsa hepsinin karşısında durduk. Yarın da karşılarında durmaya devam edeceğiz. Terör örgütleri ülkemizde oyun oynuyor. PKK'nın bölgemizde yapmış olduğu tahribatı, insanımıza vermiş olduğu zararı çok net biliyor ve görüyoruz. PKK'nın DEAŞ kadar, DEAŞ'ın FETÖ kadar, FETÖ'nün de bütün terör örgütleri kadar tehlikeli olduğunu biliyoruz. İsimleri farklı ama soy isimleri vatan haini. İsmi PKK da DEAŞ da FETÖ de olsa hepsinin vatan haini ve cani olduğunu biliyoruz. Bütün terör örgütlerine beraberce karşı duracağız. Yapmış olduğumuz yatırımlar bölgedeki Kürt ve Türk halkının, bütün kardeşlerimizin yaşam kalitesini yükseltmek içindir. PKK ile sonuna kadar mücadele edeceğiz. Terör örgütleriyle mücadele etmekten asla geri durmadık, durmayacağız. Kürt kardeşlerimize ve Türk kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın." şeklinde konuştu.
 
Çalık; Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek şöyle devam etti;  "Teröre son vermek, bütün terör örgütleriyle mücadele etmek için, daha güçlü bir Türkiye, daha güçlü bir millet için 16 Nisan'da kararımız, 'evet' olacak. Çanakkale'de Kürt Türk beraber mücadele verdik. O gün nasıl beraber mücadele verdiysek, bu bu mücadeleyi Türkiye'nin yükselişi için de beraber vereceğiz. 16 Nisan'da 'evet' demek, Çanakkale'deki Kürt kardeşlerimize, bütün şehitlerimize, gazilerimize, ülkenin birliğine ve beraberliğine sahip çıkmak, Türkiye'nin büyümesi, Diyarbakır'ın yatırımla buluşması demektir."
 
Diyarbakır esnaflarını işyerlerine tek tek girerek ziyaret eden Çalık, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir iplik fabrikasını da ziyaret ederek, burada işçilerle bir araya geldi.
 
Çalık,  Mahalle ziyaretlerinde de bulunarak Diyarbakırlılarla bir araya geldi.