Çalık: Güçlü Bir 'Evet', Avrupanın Dize Getirilmesi Demektir

Genel Gündem
351 okunma
23.03.2017

Çalık: Güçlü Bir 'Evet', Avrupa'nın Dize Getirilmesi Demektir
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Parlamenter sistemin ülkemiz için mutlaka önemli kazanımları olmuştur ama biliyoruz ki artık parlamenter sistem miladını doldurmuştur. Güçlü bir 'evet' Türkiye'nin önündeki vesayet engelinin kalkması demektir. Güçlü bir 'evet' demokrasinin önündeki engellerin kalkması demektir. Güçlü bir 'evet', Avrupa'nın, uluslararası güçlerin dize getirilmesi demektir. Güçlü bir 'evet', engelsiz bir Türkiye'nin doğuşu demektir” dedi.
 
“PARLAMENTER SİSTEM MİLADINI DOLDURMUŞTUR”
 
AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı yaşlılara yönelik ‘Büyüklerimize Hürmet, Kararımız Evet’ programı 81 il teşkilatında eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. AK Parti Genel Merkezdeki programa Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcıları ve Türk Siyasi tarihinin önemli siyasetçilerinden; Ferruh Bozbeyli, İmren Aykut ve Hasan Aksay’da katıldı.
 
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz’da FETÖ tarafından gerçekleştirilmeye çalışan darbe girişimine de değinerek şunları söyledi;  “Kökü dışarıda olan bir ihanet çetesinin bu milletin çocuklarına karşı göklerden milletin uçaklarıyla, helikopterleriyle ölüm kustuklarına şahit olduk. Tanklarıyla, tüfekleriyle milletin çocuklarını nasıl şehit ettiklerini, nasıl gazi ettiklerini hep beraber gördük. İşte dün televizyonlarınızda izlediniz. Bu eşkıya çetesinin asker üniforması içerisindeki adamları Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli mensuplarını, Kara Kuvvetler Komutanı'nı, Genel Kurmay İkinci Başkanı’nın üstlerine atmaca gibi atlayarak derdest ettiklerini, mani olmaya çalışan yüzbaşını da nasıl vurduklarını hep beraber gördük. Bu millet çok kahır çekmiş bir millettir. Ama artık yeter. Köprünün altından çok sular aktı. Artık bu memlekette hiç kimse ne darbe yapacak ne de bu milletin önünü kesecek. Darbe yapmayı aklının ucundan bile geçiremeyecek. Söz de karar da milletindir. Şimdi bu geçmiş dönemleri Allah'ın izni ile geride bırakıyoruz.”
 
Programı düzenleyen Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise; “İnşallah nasip olursa güçlü bir Türkiye için, büyüklerimizin bize bıraktığı emanete daha iyi sahip çıkabilmek için 16 Nisan’da sizlerle birlikte kararımız ‘evet’ diyeceğiz. Parlamenter sistemin ülkemiz için mutlaka önemli kazanımları olmuştur ama biliyoruz ki artık parlamenter sistem miladını doldurmuştur. Miladını dolduran bu hükümet sisteminin inşallah 16 Nisan’da yeni ‘cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi’ ile buluşmasına siz büyüklerimizin tutacağı ışıkla hep birlikte ‘evet’ diyeceğiz.” Şeklinde konuştu.
 
“GÜÇLÜ BİR ‘EVET’ AVRUPA'NIN DİZE GETİRİLMESİ DEMEKTİR”
 
AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı engellilere yönelik ‘Engelsiz Türkiye İçin Evet’ programı 81 il teşkilatında eş zamanlı olarak yapılırken, genel merkezdeki  programa;  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Öznur Çalık, Çiğdem Karararslan,Vedat Demiröz ve AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam ve  Sosyal Politikalar Başkan Yardımcıları katıldı.
 
Program da  A K Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık; konuşmasında, 15 Temmuz'un bir dönüm noktası olduğunu vurgulayarak, "15 Temmuz'da silahlarla ülkemizi işgal etmek isteyenler, 16 Nisan sürecinde yasaklarla, yalanlarla Türkiye'nin bu yükselişine engel olmaya çalışanlardır." dedi.  Güçlü bir "evet" ile milli iradenin önündeki engellerin yok edileceğini, özgürlükleri sınırlayan engellerin aşılacağını belirten Çalık, şöyle konuştu;  "Güçlü bir 'evet' Türkiye'nin önündeki vesayet engelinin kalkması demektir. Güçlü bir 'evet' demokrasinin önündeki engellerin kalkması demektir. Güçlü bir 'evet', Avrupa'nın, uluslararası güçlerin dize getirilmesi demektir. Güçlü bir 'evet', engelsiz bir Türkiye'nin doğuşu demektir. Milletimizin iradesinden başka hiçbir irade tanımadık. Milletimizin iradesinin sandığa yansımasını da hiçbir güç, hiçbir irade engelleyemeyecek. Kirli oyunlarını tek tek oynamaya başlayan bu medeniyet canavarları önce Almanya'da sonra Hollanda'da bakanlarımızın programlarını iptal ettiler. Kendi topraklarımıza, büyükelçiliklerimize girmeye engel oldular. Ama bu millet Mevlüt Çavuşoğlu, Mehdi Eker, Akif Çağatay Kılıç, Binali Yıldırım, Recep Tayyip Erdoğan gibi liderler, evlatlar doğurmuştur. Bu millet, Fatma Betül Sayan gibi kahraman kadınların milletidir. O medeniyet canavarının önünde dimdik durmuş, eğilmemiştir. 16 Nisan'da da 'evet' diyerek, medeniyet canavarlarının önümüze koymak istedikleri engelleri birlikte aşacağız."
 
Çalık, 81 ilde düzenlenen programlarla AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlarının aynı anda "Engelsiz Türkiye için evet" dediklerini kaydetti.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ise:  "16 Nisan, milletin önündeki her türlü engeli aşmak için sunulmuş büyük tarihi bir fırsattır. Millete boyunduruk takmayı alışkanlık haline getirenlerin öfkesinin sebebi budur. Ne FETÖ ne Hollanda ne Avrupa, hiçbir güç bizim kutlu yürüyüşümüzü durduramayacaktır."  dedi.