Bu Mücadele Milli Egemenlik Mücadelesine Dönmüştür

Genel Gündem
930 okunma
14.03.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberinde Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partili yöneticilerle birlikte İlim Yayma  Cemiyeti Şubesi,  Meşale Derneği, Kadem Malatya Şubesi, Ensar Vakfı Şubesi, Hayat Vakfı Şubesi, Birlik vakfı Şubesi ve MÜSİAD Şubesini ziyaret ederek, referandum sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
İLİM YAYMA CEMİYETİ'NE ZİYARET…
 
İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şube Başkanı Mustafa Özkan ve yönetimine yapılan ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Referandum, gerçekten Türkiye’yi bugüne kadar içerisinde çıkamadığı bir takım siyasi kısır döngüleri aşacağı bir sürece getirecektir.  Artık güçsüz iktidar yapısından veya vesayet altındaki, baskı altında tutulan bir yönetimde, bir hükümet sisteminden halkın direk iradesinin daha güçlü tecelli edeceği yeni cumhurbaşkanlığı sistemi ile aslında Türkiye bugüne kadar kaybetmiş olduğu ekonomik gücü ve siyasi zayıflığı ortadan kalmış olacaktır” dedi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise, “16 Nisan’da bizim neden ‘Evet’ dememiz gerektiğini Avrupa Birliği üyesi ülkelerin özellikle bize karşı göstermiş olduğu tavırlardan çıkartabiliriz. Bu asla bir parti,  asla bir kişi meselesi değil,  bu artık milli egemenlik meselesidir,  özgürlükler meselesidir,   demokrasi meselesidir,  ülkemizin meselesidir. Bütün yurt içi ve dışındaki vatandaşlarımızın 16 Nisan’da neden evet demesi gerektiğini çok net görüyoruz. Ülkemizin içindeki terör örgütlerinin yapmak istediklerini yapamadıklarını gören Avrupa bu defa kendileri engellemeye başladılar. İnşallah bu bizde çok ciddi bir kenetlenmeye sebebiyet verecek. Milli şuurumuz daha da yükselecek ve istikrarımız için, ülkemizin bekası için, bayrağımız için, devletimiz için,  milletimiz için, ezanımız için 16 Nisan’da hep birlikte evet diyeceğiz.”  şeklinde konuştu.
 
İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şube Başkanı Mustafa Özkan, referandum süreci ile ilgili olarak, referandumda ‘evet’ oyu kullanacaklarını aktararak, yeni sistemin Türkiye’yi daha ileri bir noktaya taşıyacağını ifade etti.
 
MEŞALE DERNEĞİ’NE ZİYARET…
 
Meşale Derneği’ne yapılan ziyarette konuşan Çalık, “16 Nisan halk oylaması Türkiye’nin milli birliği ve beraberliği için milletin kararının, milletin iradesinin sandığa yansıyacağı çok önemli bir gün. Uluslar arası arenada Türkiye’nin hedef haline getiriliyor olması ve güçlenecek olan Türkiye’nin engellenmesi için yapılan çalışmaları hepimiz çok net görüyoruz. Batı’nın Türkiye’ye yönelik yapmış olduğu çirkinlikler herkesin malumu. Avrupa’nın takınmış olduğu bu tavır milletimizin bir arada olması için en önemli gerekçesidir.” dedi.
 
Meşale Derneği Başkanı Tamer Çalhan ise, “Tarihin kırılma anları vardır, dönemleri vardır. Önümüzdeki bu dönemde son 100-150 yıldır bir kavşaktayız. Bu coğrafyada yaşamanın; bu topraklarda bulunmanın bir bedeli olduğu gibi, dünya beşten büyüktür demeni, mazlumların, mağdurların yeniden umudu olmanın da bir bedeli var. Haliyle 16 Nisan’ı halkın tabiriyle yeni bir cemre düşmesi olarak görüyoruz. “ diye konuştu.
 
KADEM’E  ZİYARET …
 
KADEM Malatya Şubesine yapılan ziyarette konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, 16 Nisan referandum sürecinin çok önemli olduğunu ve Türkiye’nin yeni bir döneme gireceğini ifade ederek, Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye’nin siyasi anlamda önemli sorunlarına çözüm bulacağını ifade etti.
 
Çalık buradaki ziyarette yaptığı konuşmada, “Uluslararası, toplumun 16 Nisan’ a dönük ‘Hayır kampanyası’ için nasıl çaba sarf ettiğini biliyor ve görüyoruz. Terör örgütleri ile birlikte saf tutan Avrupa Birliği üyesi ülkeleri şiddetle lanetliyor ve kınıyoruz. Bir kadın olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya Hollanda’da yapılan şiddeti lanetliyoruz ve Avrupa’daki demokrasinin dibe vurduğu, yerin dibine battığı bir gündür, Türkiye demokrasisinin de arşa yükseldiği bir gündür.”  ifadelerini kaydetti.      
 
HAYAK VAKFI’NA ZİYARET
 
Hayat Vakfı Malatya Şubesi’ne gerçekleştirilen ziyarette konuşan şube başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Selim Özkan, “Referandum süreci çok önemli bir dönüm noktası. Avrupa’da yaşanılan son olaylara baktığımız zaman, aslında ne kadar doğru bir istikamette gidildiğinin göstergesi de olabilir. Çünkü karşınızda kimler duruyorsa aslında sizin yaptığınızın doğru yada yanlışı ona göre değişiyor. Dolayısıyla bizim karşımızda hep Avrupa duruyorsa, hep bizim büyümemizi istemeyen, yavaşlamamızı isteyenler duruyorsa demek ki bu iş doğru yolda gidiyor demektir.” dedi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da, “İçerde sermayenin ve çıkar gruplarının, siyaset dışı aktörlerin zayıf hükümetler üzerinde halka bir baskı oluşturması, yön vermesi, bu süre geldi. Türkiye bundan gerçekten çok büyük eziyetler çekti.  Türkiye’nin bugüne kadar mücadele ettiği bütün yapılar, bu yeni sistemin çıkmasının kendileri için bir son nokta olduğunu biliyorlar.” diye konuştu.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise şunları söyledi, “Hasta adam Türkiye, 2002 öncesi tarif edilen Türkiye’ydi. Biz 15 yıldan bu yana hasta adam Türkiye’yi tedbir ve tedavilerle ayağa kaldırmaya çaba sarf ettik. 15 yıl boyunca da çok önemli yollar kat ettik. Hasta adamı yatağından kaldırdık, yürümeye başlattık ve yoğun bakımdan çıktı, servise alındı ve artık hastaneden çıksın normal sağlıklı hayatına dönsün istiyoruz, hem bölgesel aktör, hem küresel aktör olarak sağlıklı bir Türkiye ile yolumuza devam edelim istiyoruz. İşte bunun tarihi 16 Nisan referandum sürecidir.”
 
ENSAR VAKFI’NA ZİYARET…
 
Ensar Vakfı Malatya Şubesi’ne yapılan ziyarette konuşan Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Küçük, referandum sürecinin içinde olduklarını ve üzerlerini düşen ne varsa, sorumluluğu yapma idraki içerisinde, hep birlikte dayanışma içerisinde yapacaklarını kaydetti.
 
Çalık ise, “16 Nisan tarihi istikrarın sağlanacağı, kaosların artık Türkiye’den uzaklaştırılacağı, vesayetlerden tamamen arındırılmış ve sadece kendi milletinin iradesini vesayet olarak kabul eden bir devlet anlayışının inşa edileceği bir gün olacaktır. Uluslar arası hiçbir vesayeti kabul etmedik, bundan sonrada etmeyeceğiz.” İfadelerini kaydetti.
 
BİRLİK VAKFI’NA ZİYARET…
 
Birlik Vakfı Şubesine yapılan ziyarette konuşan Şube Başkanı Sadi Ergül, Hollanda ve Almanya’da yaşanılan olaylara tepki göstererek, “Avrupa’nın gerçek yüzü ortaya çıktı. Bizlere daha direnç sağladı. Dolayısıyla bin yıllık bir tarihe sahip Anadolu topraklarındaki insanlarımız inanıyorum ki çok doğru bir tercih yapacaktır.” dedi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık buradaki konuşmasında şöyle konuştu; “Bu mücadele bir milli egemenlik mücadelesine dönmüştür. Bunu da artık herkes Avrupa’da, Asya’da, Amerika’da yaşayan bütün Müslüman kardeşlerimizin görmesi gerekmektedir. Ümmetin artık kavimlerini değil, Kürdü, Türkü, Çerkezi, Alevisi,Sünnisi değil, bu mücadelenin haçlı seferine, haçlı ruhuna karşı bir mücadele olduğunu bilmesi ve görmesi gerekir.”
 
MÜSİAD’DA ZİYARET…
 
MÜSİAD Malatya Şubesine yapılan ziyarette konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Ülkemiz üzerinde oynana oyunlar, kara bulutları bertaraf etmek hepimizin elinde.  Bu mesele bir milli egemenlik meselesi, bir siyasi parti meselesi asla değil, bir kişinin meselesi hiç değildir. Bunun en önemli göstergesi Avrupa’nın bize karşı takınmış olduğu tavırdır. Buna milletimiz cevap verecektir. Milletimiz sandıkta, 16 Nisan’da ‘Evet’ diyerek, hem Türkiye’deki terör örgütleri PKK,  PYD, DEAŞ ve FETÖ’nün yürütmüş olduğu ‘Hayır Kampanyasına’ cevap verecek, hem de uluslar arası alanda milli egemenliğimize kast eden devletlere cevap verecek.” İfadelerini kaydetti.