Çalık, Yüksekova ve Şemdinli de Ziyaretlerde Bulundu

Yerel Gündem
921 okunma
12.03.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Terör örgütleri şunu duysunlar, Yüksekova'ya, Hakkari'ye, Şemdinli'ye bir daha giremeyecekler. Kalleşçe şehit ettikleri teşkilat mensuplarımızın, sivil vatandaşlarımızın, kadınlarımızın, çocuklarımızın, askerlerimizin, korucularımızın, polislerimizin hesapları tek tek sorulacak." dedi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Hakkari ilçesinde Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Çalık daha sonra Van’da çeşitli ziyaretlerde bulundu.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, beraberindekilerle, Şemdinli ilçesinde 14 Eylül 2016 tarihinde evinin balkonunda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Hakkari'den AK Parti 1. sıra milletvekili adayı olan Ahmet Budak'ın ailesini ziyaret etti.
 
Çalık, "Şemdinli'de çok kıymetli kardeşimizi terör örgütü şehit etti. Ahmet Budak yiğit bir kardeşimizdi. Onun kahraman eşi, evlatları, kardeşleri hepsi dimdik ayakta. Terör örgütleri şunu duysunlar, Yüksekova'ya, Hakkari'ye, Şemdinli'ye bir daha giremeyecekler. Kalleşçe şehit ettikleri teşkilat mensuplarımızın, sivil vatandaşlarımızın, kadınlarımızın, çocuklarımızın, askerlerimizin, korucularımızın, polislerimizin hesapları tek tek sorulacak. Terör örgütlerine burada yatacak yer vermeyeceğiz. Her dakika bu bölgede bir milletvekili arkadaşımız olacak. Başbakanımızın dediği gibi inşallah bu bölgeye yatırımlar yapacağız. Hep birlikte kalkındıracağız." değerlendirmesinde bulundu.
 
AK PARTİ ŞEMDİNLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA ZİYARET
 
Çalık, AK Parti Şemdinli İlçe Başkanlığını da ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi. Hakkari'de, Yüksekova'da gördüğüm vatandaşların yüzündeki umudun kendisini son derece mutlu ettiğini söyleyen Çalık;  "AK davayı yüreklerine kazımış cesur teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Şemdinli partimize çok oy kazandıran bir ilçemizdir. Ama ben inanıyorum ki bundan sonraki süreçte de Allah'ın izni ile anlımızın akı ile çıkacağız. 16 Nisan'da çok önemli bir sürçten geçeceğiz" dedi.
 
Çalık, Şemdinli ilçe merkezinde esnaf ziyaretlerinde de bulundu.
 
SINIR KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve beraberindekiler ile birlikte Şemdinli İlçesi'ne bağlı Durak ve Üzümkıran köylerini ziyaret etti. Bölgedeki kanaat önderleri ile bir araya gelen Çalık; vatandaşlarla görüşerek referandum süreci ile ilgili olarak sohbet etti.
 
CENAZEYE KATILDI…
 
Çalık, Şemdinli’deki programının ardından Yüksekova'da silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren AK Parti Esendere Belde Başkanı Tuncay Ayhan'ın ağabeyi Murat Ayhan'ın cenazesine katıldı. Çalık, Ayhan ailesine taziyelerini bildirdi.
 
Taziye sonrasında açıklamada bulunan Çalık; “Bütün Yüksekova ve Hakkari tek yürek olmuş durumda. Bu vatan için, bu bayrak için, her biri tek tek can vermeye hazırdır.” dedi.