Hap Birlikte Evet Diyeceğiz

Genel Gündem
1026 okunma
26.02.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Çanakkale’den 15 Temmuz’a Kahramanlar Destanı” gala gecesinde, “Ülkemizin birliği için, beraberliğimiz için, istikrar için, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması için hep birlikte inşallah ‘evet’ diyeceğiz. Çanakkale’yi geçilmez kıldık, 15 Temmuz’u unutulmaz kılacağız” dedi.
 
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, “Çanakkale’den 15 Temmuz’a Kahramanlar Destanı” isimli gala gecesi düzenledi. MEB Şura Salonu’nda düzenlenen gala öncesi tiyatro oyuncuları tarafından Çanakkale Savaşı’nı simgeleyen canlı sergi gerçekleştirildi. Gecede Söz Konusu Vatan ise Dergisi’nin lansmanı da yapıldı.
 
Gecede bir konuşma yapan AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “15 Temmuz sürecini hep beraber yaşadık. O gün tankların, topların ve tüfeklerin önlerine göğüslerini siper eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimizden Allah binlerce kez razı olsun. FETÖ’sü, PKK’sı, DEAŞ’ı, DHKP-C’si, PYD’si, YPG’si, bütün terör örgütleri Türkiye’nin üzerinde kara bulutlar estirmek istiyor. Terör örgütlerinin karşısında duran sese herkes dikkat kesilmeli.Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfımızın Başkanı ‘Biz hep birlikte evet diyoruz’ dedi. Ben yürekten kutluyorum. Ülkemizin birliği için, beraberliğimiz için, istikrar için, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması için hep birlikte inşallah ‘evet’ diyeceğiz. Çanakkale’yi geçilmez kıldık, 15 Temmuz’u unutulmaz kılacağız. Cumhurbaşkanımız, kurucu genel başkanımız, başkomutanımızın çizdiği yolda Türkiye’yi ilelebet payidar kılacağız. Bilsinler ki şehitlerimiz için, gazilerimiz için, bayrağımız için, ezanımız için son nefesimize kadar mücadele edeceğiz. 15 Temmuz gecesi ölümü göze alan bütün milletime şükranlarımı sunuyorum, gazilerimizi bir kez daha şükranla anıyorum, şehitlerimizi rahmetle anıyorum ve diyorum ki eğer söz konusu vatansa gerisi teferruat” ifadelerini kullandı.