Çalıktan Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü Mesajı

Genel Gündem
247 okunma
25.11.2016

Tüm dünya ve ülkemizde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak ilan edilen bugün; farkındalığımızın artması, kadının toplumdaki rolünün çok daha iyi anlaşılması adına bizleri bir kez daha durup düşünmeye itmektedir.
 
Nesilleri yetiştirmede adeta kilit rol oynayan kadına karşı 21. Yüzyılda hala daha şiddeti konuşmak ve bu şiddete karşı mücadele etmek bizler için elbette ki utanç ve üzüntü vericidir. Modern çağın insanları olarak 25 Kasım bizler için kadına karşı şiddeti konuşma günü değil bilakis kadına karşı minneti konuştuğumuz bir gün olmalıdır. Ancak dünya kadınları olarak bu değeri fazlasıyla hak etmemize rağmen maruz kalınan durum içler acısı bir tabloda karşımıza çıkmaktadır. Hiçbir din, dil, etnik köken, ahlak, siyasi görüş kadına karşı şiddeti meşrulaştıramadı ve meşrulaştıramaz da. Dün olduğu gibi bugün de bu mücadele kadın toplumda hak ettiği yeri bulana kadar devam edecektir. Bizler AK PARTİ olarak kadına şiddete karşı mücadeleyi en önemli politikalarımızdan biri olarak görüyoruz. Bu noktada TBMM çatısı altında Kadın- Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nu kurmak attığımız adımların en somut örneklerindendir. Bu komisyon bünyesinde kadına yönelik her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılması adına inceleme, denetleme ve bilinçlendirme çalışmaları yapıyor, yaptığımız bu çalışmaların kadınlarımız adına pozitif şartlar oluşturması için çabalıyoruz. Bu çerçevede özellikle AK Partili kadın milletvekilleri olarak çabalarımız hız kazanarak devam edecektir. Başkaları varsın olsun bizim üzerimizden çarpıtmalar yaparak AK Parti’yi kadın düşmanı olarak göstermeye çalışsınlar. AK Parti kadınlar adına bu zamana kadar yapılmamış reformlar yapmış ve yapmayı da sürdürecektir.
 
15 yıllık iktidarımız süresince kadının özgürleştirilmesi, her ne şartlar altında olursa olsun eğitim alması, istihdamının arttırılması, kendi varlığıyla bir değer haline gelmesi adına birçok çalışmamız oldu. Gerek siyasi aktör olarak gerekse de toplumun her basamağının sesi olarak bugün sesimiz eskisinden çok daha fazla çıkmaktadır.
 
Bu vesile ile bir kez daha kadına karşı şiddetin son bulmasını temenni ediyorum. Kadına karşı şiddetin değil, sevginin, şefkatin her zaman hissettirilmesi dileğiyle.