Çalık'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Genel Gündem
907 okunma
23.11.2016

Tarih sahnesine çıktığı andan bu yana sürekli öğrenme, kendini geliştirme ve öğrendiklerini aktarma bilinci, insanoğlunu aynı zamanda bir öğretmen yapmıştır. Öğretmenlik bilincini bir meslek erbablığına dönüştürenler; insanlığa büyük katkılar sağlamak adına; önemli ve kutsal bir görev icra etmektedir.
 
Öğretmenlik; kuşaktan kuşağa bağların kurulmasında önemli bir köprüdür. İlme giden her yol eğitim ve öğretimden geçmektedir. Bunun gerçekleşmesinde katkıları olan öğretmenler de birer rehberdir.
 
İslam Dini; eğitim öğretim dinidir. Öyle ki insanoğlunun ilk eğitim ve öğretimi, Yüce Allah tarafından verilmiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed’e gelen ilk vahiyin ‘OKU’ olması İslam’ın buna ne denli önem verdiğini açıkça göstermektedir.
 
2003 yılında toplam öğretmen sayımız 543 bin 896’ydı. Vatanımızın her ücra köşelerinde öğrencilerimizin eğitim kalitelerini yükseltmek adına 2003 ila 2016 yılları arasında 561 Bin 135 öğretmenimize istihdam sağladık.
 
Son yıllarda, her alanda olduğu gibi eğitimde de milletimizi gururlandıran oldukça önemli gelişmeler kaydettik. Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkararak, çağımıza uygun eğitim sistemini öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle buluşturduk.
 
Eğitimi; her dakika her saniye geliştirmeyi ve başarılarımızı katlamayı kendimize şiar edindik. 2023 ve 2071 hedeflerine giden yolda; eğitim ve öğretimin ehemmiyetinin farkındayız. Bu hedeflere ulaşmada öğretmenlerimize de oldukça büyük sorumluluk düşmektedir.
 
Bu vesileyle; İstikbalimizin sağlam temeller üzerinde inşa edilmesinde çocuklarımıza can suyu olan; sabrı, hoşgörüyü, feragati de bünyesinde barındıran öğretmenlerimizin ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü’ kutluyor, tüm öğretmenlerimize başarılı bir meslek hayatı diliyor, TEOG sınavına giren tüm öğrencilerimize de başarılar temenni ediyorum.