Basın Açıklaması

Genel Gündem
463 okunma
9.10.2016

Gün geçmiyor ki hainlikte sınır tanımayan PKK, bir kez daha canımızı yakmasın. Bugün Hakkari Yüksekova’dan gelen acı haberle, milletimizin yaralı yüreğine bir kez daha ateş düşüren kan emici hainlerin alçak saldırısını şiddetle lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.
 
5 ton patlayıcıyla yol kontrol noktasında bombalı araçla saldırı düzenleyenler çok iyi biliyorlar ki yolun sonu görünüyor. PKK ile aynı bataklıktan beslenen FETÖ’ye karşı son birkaç aydır yapılan operasyonlar başarıya ulaştı. FETÖ’nün devlet içindeki yapılanması bozulunca PKK fevri saldırılarla canımızı yakmaya çalışıyor. Haince,alçakça,menfurca gerçekleştirdikleri saldırıların altında ‘kuyruklarının sıkıştığı’ gerçeği yatmaktadır. Dağ ve kırsalda son aylarda yapılan operasyonlarda güvenlik görevlilerimizin başarı sağlamasıyla hain PKK, ciddi oranda kan kaybetmiştir. Köşeye sıkıştığını anlayan hainler, korkudan ne yapacağını bilememektedir. Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi olduğunu iddiaya edenler, bugün Kürt Kardeşlerimizi katletmektedir. Bölgeden istediği halk desteğini alamayan şer odaklarına karşı gösterilen birlik ve beraberlik ruhu, PKK’yı bu tarz eylemler yapmaya zorlamıştır. Fakat korkunun ecele faydası yok. PKK Yolun sonundadır, başaramadılar, kaybettiler ve şimdi yok olacaklar.
 
Bugün 10 askerimiz ve 8 sivil vatandaşımız PKK’nın alçak saldırısıyla şehit edildi. Sivil,asker,polis, çocuk,kadın,yaşlı demeden canice, hayasızca hainlik peşinde koşan teröristler bilsin ki bombalarla, kurşunlarla bu milletin başını eğdiremeyecekler, devletin istikbal ve istiklaline engel olamayacaklardır. Hain saldırıdan sadece birkaç saat sonra bu sefer sınır ötesinde barış ve sükuneti sağlamak üzere Başika’da bulunan birliğimize, üst aklın yularını tuttuğu diğer terör örgütü DAEŞ saldırdı. Bu da gösteriyor ki iki terör örgütü de aynı maşanın birer parçası. Unutulmamalıdır; Türkiye’nin bölücü terör örgütleriyle her türlü mücadelesi kararlılıkla, azimle devam etmektedir.
 
Türkiye’nin ve milletimizin varlığına uzatılan kirli ellerin kırılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. 79 milyonun asil ve itidal sahibi duruşu var olduğu müddetçe, Allah’ın izniyle ülkemizin ayağına taş değmeyecektir.
 
Battalgazi Belediyesi Başkan Yardımcımız Nevzat Aslan’ın yakını ve partimizin İl Gençlik Kurulu Üyesi hemşehrimiz Jandarma Komando Er Eyüp Hacıoğlu’na ve şehit düşen tüm asker ve sivil vatandaşlarımıza tekrar Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terörün her türlüsünü şiddet ve nefretle kınıyorum.