Çalık, Doğanşehir İlçe Ziyaretinde 3 Müjde Verdi

Yerel Gündem
897 okunma
8.10.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Bu milletin eli değil, ayağının altı öpülür. Yapmamız gereken ne ise sonuna kadar yapacağız,  istekleri ne ise sonuna kadar kulak vereceğiz.” dedi.
 
Çalık, beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partili yöneticiler ile birlikte Doğanşehir ilçesini ziyaret etti. Çalık, ilçe ziyaretinde 100 yataklı yeni bir devlet hastanesi, bin 600 konutluk TOKİ Projesi ve doğalgaz konusunda müjdeler verdi.
 
Partinin ilçe başkanlığında düzenlenen toplantının açılışında konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, “Allah nasip ederse bu sıkıntılı süreçleri atlatacağız. Belki biraz daha sürecek. Sayın Cumhurbaşkanımız  ‘virgül koyduk’ dedi. Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakanımızın hangi talimatı olursa onları yerine getirmek için bizler buradayız.” dedi.
 
Konuşmasında 15 Temmuz FETÖ darbe ve işgal girişimine karşı vatandaşların göstermiş olduğu tepki ve duyarlılığa teşekkür eden Çalık; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmasını eleştirmesine yönelik olarak, “Tüm dünyaya Birleşmiş Milletler kürsüsünde seslenen bir lider vardı. Birileri çıkmış diyor ki  ‘O konuşmayı duydum da ben utandım.’ Ya senin utanabilmem için senin daha çok yol katetmen lazım,  senin önce gerçekten bir lider olman lazım,  senin önce kasetlerle vesairelerle değil milletin desteğiyle partinin başına geçmen lazım, Mustafa Kemal'in kurmuş olduğu partiye ihanet etmemeniz gerekir, milletin iradesine herkesin saygı duyması gerekir ve yolu katederken milletin sesine kulak vermen gerekir,  millet ne diyorsa milletin emrinin dışında bizim hiç birbirimizin hiçbir şey söyleme hakkı da yok, haddi de yok.” ifadelerini kaydetti.   
 
“VATANDAŞIN TALEPLERİNE SONUN AKADAR KULAK VERECEĞİZ”
 
Çalık konuşmasında şunları söyledi;  “Her yerde söylüyorum;  bu milletin eli değil, ayağının altı öpülür. Yapmamız gereken ne ise sonuna kadar yapacağız,  istekleri ne ise sonuna kadar kulak vereceğiz,  Biraz önce çay ocağında oturduk. Vatandaşlarımızın taleplerini dinledik. Ne istiyorlarsa, çözülmesi gereken elimizden gelen bütün imkanları seferber ederken Doğanşehir içinde, Malatya içinde, Türkiye'nin bütün illeri içinde yapılması gereken bütün destekleri vereceğiz. Sayın Başbakanımızın açıklamış olduğu son 23 ildeki Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi için kalkınma ve yatırım hamlesi çok önemli bir adımdır. Yaklaşık 62 milyar, ama dört yılda hesapladığımızda toplamda 140 milyarlık bir yatırımı 23 ilimiz için yapacağız. Bu Cazibe merkezlerinden birisi de Malatya’dır.  Sanayimiz buraya gelecek,  var olan sanayimiz,  Organize Sanayilerimizin,  yatırımcılarımıza vermiş olduğumuz desteklemeler devam edecek. Bundan sonra artarak devam edecek. Tarım alanındaki havza bazlı desteklerimiz devam edecek, daha önce vermiş olduğumuz tarım destekleri bundan sonra da artarak devam edecek.  Cazibe merkezlerinin verilen bütün haklarını ilimiz içinde sonuna kadar Allah nasip ederse alacağız ve kullanacağız.  Malatya için yapılacak yatırımlarımız, üniversitemiz, hastanelerimiz,  yollarımız, karayolumuz,  Kuzey Çevre Yolunun hepsi Malatya'ya feda olsun. Bunları yapmak boynumuzun borcu. İnşallah bunlar Malatya'da faaliyete geçecek. “
 
100 YATAKLI HASTANE MÜJDESİ
 
Çalık, Doğanşehir’e yeni bir hastane yapılacağını belirterek, ilk önce 75 yataklı olarak planlanan Doğanşehir Devlet Hastanesi’nin 100 yataklı olarak yapılacağını bildirerek, “Doğanşehir’imizin 100 yataklı Hastanesi hayırlı ve uğurlu olsun.” şeklinde müjde verdi.
 
Çalık, Doğanşehir’in beklentisi olan doğalgaz konusunda da çalışmaların önemli bir aşamaya geldiğini de kaydederek, “Doğanşehir’imiz doğalgaza kavuşuyor “ diyerek ikinci müjdesini verdi.
 
DOĞANŞEHİR’E BİN 600 KONUTLUK TOKİ PROJESİ
 
Milletvekili Öznur Çalık, beraberindeki Heyet ile Doğanşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Çalık burada yaptığı açıklamada yaklaşık iki yıldan beri takip edilen Doğanşehir ve Akçadağ ilçelerine yapılacak olan açık ve kapalı cezaevleri yapım sürecinin başladığını belirterek,  bu projelerin her iki ilçeye de katma değer katacağını ifade etti. Çalık cezaevlerinin kader kurbanı ve bir şekilde cezaevine girmiş olanların daha iyi ortam ve insanı şartlarda kalabilmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirileceğini ifade etti.
 
 Çalık, daha sonra Doğanşehir Kaymakamlığı ziyaret etti.  Çalık buradaki ziyaretinde ilçeye yapılacak olan TOKİ projesi hakkında bilgi vererek 280 dönümlük alana bin 600 tane konut yapılacağını kaydederek 280 dönümlük alanın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Mera alanından TOKİ'ye devrinin yapılacağını kaydetti.
 
Milletvekili Çalık,  Doğanşehir ilçesinde esnafları da ziyaret ederek görüş, talep ve önerilerini dinleyip, sohbet etti.