Terör Örgütlerinin İsimleri Farklı, Hedefleri Aynı

Genel Gündem
282 okunma
28.09.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “PKK denen terör örgütünün FETÖ’dan hiçbir farkı yoktur, FETÖ denen terör örgütünün DHKP-C’den hiçbir farkı yoktur. Hepsi bir biriyle aynı, isimleri farklı, hedefleri aynı.” dedi.
 
Çalık, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet çakır ile birlikte Akçadağ ilçesini ziyaretti.
 
AK Parti Akçadağ İlçe Başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Gerçekten bölgemizde ve dünyada büyük değişimler ve dönüşümler var. Biz mensubu olduğumuz partinin şuanda önemin ive değerini çok iyi kavramamız lazım. Genel politikayı asla göz ardı etmemiz lazım. Bizim küçük bölgesel, böyle küçük çaplı siyasetlerle, sıkıntılar ve farklı çekişmeler içerisinde asla olmayacağız. Ne yöresel, ne bölgesel ve nede ilçe bazında. Terör örgütü PKK ile çok ciddi bir mücadele var, terör örgütleriyle büyük çaplı mücadeleler sürdürülüyor. FETÖ terör örgütüyle Türkiye bugüne kadar en büyük ihanet mücadelesini ve darbe mücadelesi yapılıyor. Çok zor günlerde geçiyoruz. Bizimde teşkilat içerisinde kapanıp kalmamız lazım. Bu büyük tablo içerisinde birer sorumlu olduğumuzu çok iyi bilmemiz lazım.” şeklinde konuştu.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “15 Temmuz, bir milli birlik seferberliğiydi, sivil bir kurutuluş savaşıydı o gece. O gece Türkiye imha edilmek istendi. O gece Türkiye’yi bütün terör örgütlerinin saldırı üssü haline getirmek istediler.  Türkiye’yi yeniden anayasasını, kurumlarını, ne kadar milli kurumu varsa, ne kadar yerli kurumları varsa oralara saldırdılar. Kurtuluş Savaşında bile bomba görmeyen Gazi Meclisimiz bile o gün bombalar altında inledi. Terör örgütlerinin hepsine tek tek operasyonlar yapılıyor.  PKK denen terör örgütünün FETÖ’dan hiçbir farkı yoktur, FETÖ denen terör örgütünün DHKP-C’den hiçbir farkı yoktur. Hepsi bir biriyle aynı, isimleri farklı, hedefleri aynı. Milli birlik ve kardeşlik ruhumuz harekete geçecek ve hiçbir etnik ayrım yapmadan bizim kardeşliğimiz baki kalacak. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki terör operasyonları sonuna kadar devam edecek. Terör mücadelemiz sonuna kadar devam edecek, herkes bunu böyle bilsin.”  ifadelerini kaydetti.
 
Akçadağ ilçesine yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler veren Çalık, DSİ tarafından başlatılan sulama gölleri ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ve sadece son 1 yıl içerisinde Akçadağ ilçesine 150 kilometre yol yapıldığını kaydederek, Akçadağ ilçe merkezine 2017’de doğalgazın verileceğini ifade etti. Akçadağ ve Doğanşehir’e açık cezaevlerinin yapımı ile ilgili ihale sürecinin ise devam etmekte olduğunu kaydetti. Çalık, Akçadağ-Develi Yolu’nun da ihalesinin de yapıldığını belirtti.
 
Çalık ve Çakır, Akçadağ ilçe merkezinde esnafları da ziyaret ettiler ve ardından Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan’ı ziyaret ederek ilçenin sorun ve taleplerini dinlediler.