Milletimiz Hiçbir Vesayete Boyun Eğmeyeceğini Gösterdi

Genel Gündem
537 okunma
27.09.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Teşkilat mensuplarımızın hemşerilerimizi kapı kapı dolaşılması, hem yerel yönetimlerimizin, hem de teşkilatımızın milletimizin isteklerine çok net kulak vermesi gerekir. 15 Temmuz’da milletimizin sesi, bizim sesimiz oldu. O nedenle milletimiz ne istiyorsa, ne emrediyorsa biz onların hizmetine sonuna kadar devam edeceğiz.” dedi.
 
DARENDE İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ
 
Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve partililerle, Darende İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Partililerle toplantı yapan Çalık buradaki konuşmasında, “Milletimizin gür sesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Meydanlara inin’ çağrısıyla bütün meydanlar bir ay boyunca doldu ve bütün dünya devletlerinin gözü de Türkiye’nin üzerinde oldu. O tavır bundan sonra ister askeri, ister yargı, ister yargı, ister bürokratik vesayet olsun, isterse FETÖ’nün vesayeti olsun hiçbir vesayete boyun eğmeyeceğini çok net gösterdi. Hiç bir terör örgütüne boyun eğmeyeceğini, bu millete boyun eğdirilemeyeceğini tüm dünyaya gösterdi.” dedi.
 
“HİZMETLER KATLANARAK DEVAM EDECEK”
 
Çalık, “15 yıl içinde çok önemli hizmetler yapıldı. Köprüler, havaalanları, otobanlar, kimsenin tasavvur edemediği hizmetleri, denizlerin üstünden gemileri, altından araçları yürüterek, insanları birbiriyle buluşturduk. İnşallah bu hizmetler katlanarak bundan sonra da devam edecek.”  Diyerek Darende Organize Sanayi Bölgesi’nin alt yapı çalışmalarının devam ettiğini, Darende OSB’nin Darende için çok önemli bir sıçrama tahtası olacağını belirtti.
 
Çalık, “Doğu ve Güneydoğu’yu 5 bölgeye böldük ve 8 cazibe merkezi ilan ettik. Bunlardan bir tanesi de Malatya’mız. Şimdi kalkınma hamlesiyle hükümet olarak 23 ilde senede 10 olmak üzere anahtar teslimi fabrikalar kuracağız. Yatırımcılarımızı buraya davet edeceğiz. İstihdamın artmasını, işsizliğin azalmasını sağlayacağız. Yatırım ve işletme kredi desteklerini biz vereceğiz. Özellikle gençlerimizin istihdamı için çağrı merkezleri kuracağız.” Şeklinde bölgeye yapılacak ekonomik yatırımlar hakkında da değerlendirmeler yaptı.
 
“TEŞKİLATLAR MİLLETİN İSTEKLERİNE KULAK VERECEK”
 
Çalık, “15 Temmuz gecesi gazilerimizi ve şehit ailelerimizi gezdiğimizde bu milletin eli değil, ayağının altı öpülür. Bunu bin kere söylüyorum. Dolayısıyla teşkilat mensuplarımızın hemşerilerimizi kapı kapı dolaşılması, hem yerel yönetimlerimizin, hem de teşkilatımızın milletimizin isteklerine çok net kulak vermesi gerekir.   15 Temmuz’da milletimizin sesi, bizim sesimiz oldu. O nedenle milletimiz ne istiyorsa, ne emrediyorsa biz onların hizmetine sonuna kadar devam edeceğiz. Bu can bu bedenden var olduğu sürece milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.  
 
Kaymakam Ali Türk’ü ziyaret eden Çalık, ardından Hükümet Konağı inşaatını gezerek yüklenici firma yetkilisinden bilgi aldı. Çalık, yıl sonu itibariyle Darende kaymakamlık binasının hizmete gireceğini belirtti.