Çalık: Kahraman Emniyet Teşkilatımız Bir Tarih Yazdı

Yerel Gündem
535 okunma
23.09.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, darbe girişimi karşısında gösterilen çalışma ve hizmetler içüin teşekkür ederek, “Malatya özelinde de 15 Temmuz gecesinden itibaren demokrasi nöbetlerinde milletimizin o kahraman duruşunu çok ciddi manada korudu, kolladı ve kendi savunması ile de darbenin püskürtülmesine vesile oldular.” dedi.
 
Çalık beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partili yöneticiler İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İbni Sina Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezini, Yeşilyurt Otizm Derneği ziyaret etti. Çalık, AK Parti Yeşilyurt ve Battalgazi ilçe yönetim kurullarıyla da bir araya geldi.
 
İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal’a yapılan ziyarette konuşan Çalık, 15 Temmuz Darbe girişiminde Malatya Emniyet Müdürlüğü personeline yapmış oldukları görevlerden dolayı teşekkür etti. Ziyaretin bir teşekkür etmek amaçlı olduğunu belirten Çalık, “Kahraman emniyet teşkilatımız bir tarih yazdı milletimiz ile birlikte. Malatya özelinde de 15 Temmuz gecesinden itibaren demokrasi nöbetlerinde milletimizin o kahraman duruşunu çok ciddi manada korudu, kolladı ve kendi savunması ile de darbenin püskürtülmesine vesile oldular. Emniyet Müdürümüzün nezdinde polis teşkilatımızın her kademesinde çalışan arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Emniyet teşkilatımız çok ciddi bir kahramanlık gösterdi. Ankara’daki gazi kurumlarımızdan bir tanesi Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ve Gölbaşı Özel Harekat Merkeziydi.  Darbenin oluşturmuş olduğu çok ciddi manada travmalar, şehitler ve gaziler verdik. Buna rağmen Emniyet mensuplarımız geri adım atmaksızın darbenin üzerine çıplak bedenleriyle yürüdü, milletimizin korunup, kollanmasına vesile oldu. Millet ile devletin birleşmesine vesile olan çok güzel fotoğraflarımız var. Ben darbe teşebbüsünün Türkiye cumhuriyetinin kara lekesi olarak yazılacakken, aydınlık hale getiren Emniyet teşkilatımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Çalık, Malatya’da bir çok ilçede Emniyet binalarının yenilendiğini de aktararak, İl Emniyet binasının ise 15 Ekim’de tamamlanacağını ve yıl sonu itibariyle Malatya Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasında hizmet vermeye başlayacağını, açılışı içinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılımıyla gerçekleştirileceğini kaydetti.