Çalık: Şehit ve Gazilerimiz Manevi Gücümüzdür

Genel Gündem
334 okunma
18.09.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Milletin bağrından çıkan evlatlarından oluşan Şanlı Türk Ordusu’nun ve Polis Teşkilatımızın şerefli mensuplarının canını ortaya koyarcasına giriştiği ülkeyi koruma ve kollama mücadelesi; dünyanın hiçbir milletinde yoktur.” dedi.
 
Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Çalık, “ Milletimizin şan ve şeref dolu mazisiyle her zaman övüneceğimiz zaferler ve destanlarla doludur. Milletimizi tarih sahnesinden silmek isteyenleri, milletin yüreğindeki eşsiz vatan, bayrak, iman sevdası her zaman bozguna uğratmayı başarabilmiştir. Bugün Anadolu’nun her bir karış toprağına huzur ve güven içinde basabiliyorsak bunu ölümsüz şehitlerimize, kahraman gazilerimize borçluyuz.” ifadelerini kaydetti.
 
“ANMAK BİZLERİN BAŞLICA MİLLİ VE ASLİ GÖREVİDİR”
 
Şahadete varamadığı için üzülen kahramanları bağrında barındıran bir milletin asla sırtının yere gelmeyeceğine vurgu yapan Çalık şu ifadeleri kaydetti; “ Çanakkale’de, Dumlupınar’da; 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi Ankara’da İstanbul’da ve daha ülkemizin her bir toprak parçasının üzerinde; askerimiz, polisimiz, vatandaşımız bayrağını, geleceğini ve onurunu canından aziz gördüğü şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiştir. Bugün, ‘3 evladım olsun 3’ü de vatana kurban olsun’ diyen şehit anası; ‘2 kolum ayağım da vatanıma feda olsun’ diye haykıran kahraman gazilerimiz oldukça milletin sırtı asla yere gelmeyecek, ülkemizin hızla ilerlediği hedeflerinde ayağına taş değmeyecektir. Bu ülkenin şehit kanıyla sulanmadığı toprağı, gazilerimizin ayak basmadığı taşı yoktur. Milletimizin haklı gurur kaynağı şehit ve gazilerimiz, bu ülkeyi ebediyen koruyup kollayacak olan manevi gücümüzdür. Milletin bağrından çıkan evlatlarından oluşan Şanlı Türk Ordusu’nun ve Polis Teşkilatımızın şerefli mensuplarının canını ortaya koyarcasına giriştiği ülkeyi koruma ve kollama mücadelesi; dünyanın hiçbir milletinde yoktur. Şehadete varamamasına üzülen, Gazi olmasına Takdir-i İlahi diyerek hayıflanan vatan evlatları varken, milletimize hangi çılgın zincir vurmaya kalkabilecektir?  Son zamanlarda hayasızca, alçakça artan Türkiye’yi istikrarsızlaştırma yarışında; gerek FETÖ, gerek PKK, gerek DEAŞ’e karşı mücadelede şehit düşen evlatlarımıza Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Yüce Allah; şehitlerimizi Peygamber Efendimize komşu olmayı buyursun, Gazilerimizi de cennetle mükafatlandırsın. Bu itibarla, geçmişten bu zamana dek, bölücü ve hain odaklara karşı mücadelesini esirgemeyen millet sevdalılarına, her zaman olduğu gibi saygı, minnet ve şükranla anmak bizlerin başlıca milli ve asli görevidir.”
 
“NE KADAR ÖVÜNSEK AZDIR”
 
Çalık mesajını, “Kıvanç duyulacak bir fedakarlık ve emsali görülmemiş bir mücadeleyle kazanılan, berhayat sürdürdüğümüz topraklarımıza göz dikmiş, düşmana aman vermeyerek şehadet eden yiğitlerimizle, canlarından dahi vazgeçmeyi göze alan kahraman gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Vefanın ve cesaretin timsali olan şehit ve gazilerimizin bu müstesna haftasını en kalbi duygularımla kutluyorum. Bayrağın al rengine al katan, kara toprağa şeref katan şehitlerimize, hali hazırda bir uzvundan mahrum kalarak hayatlarını idame ettiren onurlu gazilerimize şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Gazilik' unvanı verilen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kurucu kahramanları, bu meşakkatli topraklarda bizlerin teneffüs edebilmesine olanak sağlayan aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.” sözleri ile noktaladı.