Çalık'tan Sevgi Evlerine ve Huzurevine Ziyaret

Genel Gündem
484 okunma
11.09.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 15 Temmuz darbe girişiminin milletin sayesinde püskürtüldüğünü söyledi.
 
Çalık, Kurban Bayramı dolayısıyla MİAD Sevgi Evleri’nde kalan çocuklarla Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.
 
Sevgi Evleri’nde kalan çocuklarla bir süre sohbet eden Çalık, daha sonra Huzurevi’ne geçerek yaşlılarla bir araya geldi. Yaşlıların sorun ve isteklerini dinleyen Çalık, bayram öncesi Huzurevi’nde kalan bayram öncesi yaşlıların ellerini öpmek, onların imkan ve yaşam koşullarını görüp, sohbet etmek amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade etti.
 
Her türlü terör örgütüyle mücadelelerinin sonuna kadar devam edeceğini kaydeden Çalık, “Burada kalan büyüklerimiz kardeşliğin, barışın hoşgörünün ve Türkiye’de üzerinde dolaşan kara bulutların bir an önce dağıtılması ve tüm İslam coğrafyasında da Kurban Bayramı vesileyle kardeşliğin tesis edilmesini canı gönülden istiyoruz. Terörle mücadeleyi, PKK’yla mücadeleyi, DEAŞ’la mücadeleyi sonuna kadar yapacağız. İnşallah bu bayramlarda bizim aydınlığa çıktığımız günler olacak. Hepimizin kardeşliği, birliği ve dirliği daim olsun. Yüce rabbim inşallah hepimizi aydınlık günlere çıkarsın” diye konuştu.
 
Milletin sayesinde 15 Temmuz darbe girişiminin püskürtüldüğünü belirterek, şunları söyledi: “Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. 15 Temmuz darbe girişiminde nasıl krizler yaşadık gördük. Burada bulunan yaşlı anne babalarımız 60 darbesini 80 darbesini görmüş yaşamış büyüklerimiz. Bu defa milletimizin ve sizin sayenizde bu darbeleri püskürttük. Cumhurbaşkanımızın varlığı tüm Türkiye deki insanların cumhurbaşkanımızın sözleri ile sokaklara meydanlara çıkışı, sizlerin duaları ile darbeleri püskürttük. İnşallah çok mürettep bir Türkiye de beraber olacağız.”